Kymco Agility 50 (2010)

Vlastník ondrara
Vloženo 9.1.2015
Aktualizováno 9.1.2015

Spolehlivý, jednoduchý motocykl, takový Žigulík na dvou kolech :) Jeho největší předností je jeho neuvěřitelná odolnost v drsných podmínkách ... ;)

Motorka koupena od FIRMA:Alexmoto (Rakovník I)

První dojmy - První dojem byl určitě pozitivní, moje první "funglovka", začínal jsem na Mustangu, následoval Simson S51 Electronic, pak Jawa 350/639, a pak jsem si řekl, že zkusím něco městského, potřeboval jsem vozítko především pro každodenní na nákupy nebo do práce, a v tom to splnilo na 100%.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, mladé, staré, dědy, babičky, slečny, ženy :)

Doplňky na motorce - Kufr Speeds

Dlouho jsem uvažoval, zda koupit, či nekoupit klasický motocykl. Pak ale do uvažování vstoupila má žena, která zmínila svůj zájem, že by byla ráda, kdyby to bylo něco, na čem by sama také mohla jezdit. Jelikož to bylo ale v době, kdy skupina B platila pouze na skůtry do 50 ccm, bylo to hned jasné, že to musí být něco "malého":(

Ze dřívějších zkušeností vím, že i na tak malém motocyklu se poměrně často jezdí ve dvou, tak co teda s tím ? Na Simsonu jsem ve dvou jezdil téměř pořád, v dobách kdy jsem měl o 30kg méně, a přesto i když byl výkonnější než současné Kymco, nebylo to prostě ono, kopce jsem kolikrát vyjížděl za 1, při troše štěstí za dva, takže volba na 4T padesátku nepřipadala vůbec v úvahu. Tak teda skůtr,ale co dál? Značka, stříkačka, nebo karburátor, japonec, nebo ostatní? Byla to těžká volba, do té doby než jsem navštívil jen tak pro zajímavost rakovnickou prodejnu Kymco AlexMOTO. Mě, co nikdy na skůtru neseděl, byla hned nabídnuta zkušební jízda zrovna na tomto modelu. Abych pravdu řekl, byl jsem mocmocmoc mile překvapen, do kopce to jelo celkem svižně,rozjezd plynulý, brzdění motorem naprosto exkluzivní, stačilo prostě pár set metrů, a já se do tohoto jedinečné druhu zamiloval, a stal se ze mě "skůtrysta" :)))
Trvalo pár neděl, a já už si běžel zakoupit svůj současný skůtr a od té doby jsme nerozlučná dvojka. V současné době máme spolu nalítáno přes 10 tisíc km bez poruchy, dokonce i dlouhé trasy ve dvou, výkon na objem solidní, především kroutící moment, ve dvou lidech dohromady 190 kg a vyjede každý kopec. Pevnost rámu, podvozek je velmi bytelný, snese doopravdy těžké jízdní podmínky, motocykl ani trošku nešetřím, jezdím za každého počasí, v teplotách blížících se +40, ale i blížících se - 20°C, zvládá s přehledem polní cesty, bláto. Podvozek je velmi jistý, nijak se nekroutí, je sice tvrdší, ale mě to přijde jako výhoda, díky tomu se dá s jistotou manévrovat bez známky nějaké nepřesnosti. Má hodně jedovatou přední kotoučovou brzdu, pro začátečníka až moc, manželce jsem jí ze začátku zakázal používat, než si na to zvykla. Dnes používám pouze přední brzdu, a zadní bubnovou jen v té největší nouzi.

Ale abych pořád jen nechválil, samozřejmě má i slabé stránky:
- problémy se startováním po delší přestávce, především za chladného počasí ( několikanásobné starty a samovolné chcípnutí motoru)
- po studeném startu delší nahřívání, motor nedovolí jet, dokud se alespoň trošku neprohřeje, bez prohřátí následuje při přidání plynu pokles otáček až ke chcípnutí pokud včas neuberu ( kdyby někdo s tímto měl již zkušenosti, dejte prosím vědět, mám podezření na automatický sytič )
- vyšší spotřeba paliva, cca 2.8 - 3.1 l/100km, ale zase musím říci, že jezdím vzdálenosti nejčastěji do 2 km, se studeným motorem, a hubeňour zrovna také nejsem :)
- spotřeba válečků ve variátoru, životnost cca 5000km, dávám za vinu sobě, že jezdím hodně v prašném terénu

Mno a pak už jen samé plusy :)

burgva
burgva napsal 03.07.15 v 11:07 10b.

Dobré hodnocení, je zajímavé že vydrží ještě víc než můj číňan :)

pajapaja
pajapaja napsal 11.01.15 v 21:12

takhle se má využívat skůtr-ať slouží dlouho a spolehlivě