Harley Davidson XL 1200C Custom (2014)

Vlastník Bonello
Vloženo 19.10.2014
Aktualizováno 19.10.2014

Chtěl jsem něco na pohodičku i na svižnou jízdu.HD-Sportster byla ta správná volba !

Motorka koupena od FIRMA:Harley-Davidson Brno (Brno-Černá P

Triumph Thunderbird Storm: Stroj dobrý i jizdní vlastnosti ok...Ale ten zvuk...

První dojmy - Motorka my padla do ruky jako boty od Baťi.Zkrátka sedla jak prdel na hrnec :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro mě a každého kdo chce zkusit stroje s rodiny HD :-) Kdo zkusí rozhodně nebude litovat!

Doplňky na motorce - HD-Opěrka
HD-Plexi (Rychloupínací)
HD-Padáky
HD-Kufry
Vance & Hines Výfuk Straightshots Twin Slash 3"
S vložkou výfuku Competition Baffle má podobný zvuk jak Shortshots Staggered hlučnější viz video odkaz

Dále objednávám touring sedlo pro lepší pohodlí spolujezdce.
Jinak ty origo doplňky kupovat tady jsou strašná raketa...

A s vložkou výfukuQuiet Baffle je zvuk utlumenější takový basový více se mně líbí viz odkaz

Jelikož jsem chtěl už něco na kochačku ale i trochu na svižnou jízdu, tak jsem se rozhodl po letech řádění na kapotážkách a naháčích na styl choper.
Asi jako každý z nás byli moje motocyklové začátky na Jawách. V deseti letech mně můj dědeček pujčil stadiona a naučil mě na něm jezdit. No a tím to začalo chytl jsem infekci a už jsem byl nakažen vůní benzínu,motoru,sedla,dvou kol,rámu a řidítek
Poté jsem si jako 13-letý vyplakal Jawu babettu 207“ (samozřejmě jízda na černo,ale tenkrát to ještě šlo) tu vyměnil za necelý rok za Mustanga.
V 15-ti Simson s 51 enduro, v té době nesrovnatelná motorka z žádnou jawou(pincek ani mustang).
Pak dlouho nic,po revoluci kapoty moje první byla Honda CBR 600 F Sport (1989) Tehdy i dnes super mašina. Poté Honda 600 rr, Suzuki gsxr 750, Yamah r6.
Pak přišly na řadu naháče.
První Honda Hornet 900, toho jsem měl cca:5-let.Poté Triumph street triple 675,neskutečně výtečný naháč ! A nakonec jeho větší bráška Speed Triple.
No a teď poté co mě můj synáček udělal dědečkem ten to Sportík.
Řekl jsem si"Josef už to chce klid a nohy v teple,vyblbnutej seš až,až
Tak jsem prodal s těžkým srdcem Speeda a koupil toto.

Z prvu jsem sháněl jetého Sportstra. V inzerátech jích je hafo s jedním dotyčným prodávajícím jsem se domluvil na prohlídce.
Přijel jsem projel se, no a pak došlo na tu domluvenou větší slevu.Pán slevil směšných 2.tisíce Prý velká sleva Tak jsem mu řekl ať si ho nechá že si radši koupím nového. Že neprodává drahocený obraz jak si myslí...
A udělal jsem jenom dobře, tím to dotyčnému majitely ojetého sportstera r.v.2011 Děkuji. (že více neslevil na požadovanou kupní cenu kterou jsem mu nabízel) .
Model 2014 má oproti modelu 2011 navíc: ABS,Key"lets go,(bez-klíčové startovaní) digi ukazatel otáček+ukazatel zař.rychl.stupně.A co si budem povídat"nová motorka je nová...
Mimochodem pán prodává ten to motocykl do teďka od července a již bohůžel pro něj slevil ještě více než ode mne dostaval nabídku. Když si někdo nedá říct...

Teď k motorce:
Jízda: Jak jsem psal kochačka a dá se i svižněji. Prvních 1500 km poctivá zajížďka max rychl.90-110 km/h.
Nedávno při 2050 km zkouška max rychlosti 185 ve dvou!!!Šla by ještě víc ale kufry a štít by možná ulítly
a přece jenom zajíždím. Tak v 5-6 tis.km to zkusím na max. ale sám a bez kufrů a manželky
Jinak se dá v poho jet 100-150 km.
Motor: K tomu není co dodat…..SUPER!
Brzdy: Má to ABS na mokru super a při jízdě ve dvou to brzdí perfekt stačí dva prsty na páčce. Jinak pozor nejsou to radiálky jako na kapotě, je to choper který i stěma parádičkama (kufry,padáky,opěrka), já 85kg,manželka 55kg+ moto 265kg je pak váha někde celkem cca:400-420kg.
Ale při krizovce dopomůže zadní. Tak že spokojenost.
Podvozek je super, moto se perfektně vodí do zatáček ale občas právě při té hodně svižné jízdě škrtnou stupačky.
No, na kolínko to není ale na chopera ovladatelnost a jízda opravdu super, bavím se
Spotřeba lidová“ 5-6 lit, zajíždím a pak asi dle stylu jízdy.
Servis?:U toho nejlepšího Moto Havlíček Poděbrady.

Jinak si myslím, že každá motorka má své kouzlo a ducha a dělá svému majiteli radost ať je příznivcem té či oné značky.

Závěrem přeji vám všem ať už vlastníte či jezdíte na těch Českých,Japonských,Amerických,Britských,Německých či Itaských strojích jen pohodovou a šťastnou radoustnou jízdu,skvělé počasí,mnoho KM a hubu od ucha k uchu do naší další sezony 2015.Která je již za dveřmi...Toto letí co?

MaxPraha
MaxPraha napsal 31.05.15 v 01:03 10b.

cortes
cortes napsal 27.01.15 v 20:40 10b.

Když je potřeba tak jede a na druhou stranu je dobrá i kochačka.
Tak přeju všechny šroubky dotažené..

jikov
jikov napsal 21.01.15 v 20:02 10b.

Krásný stroj,ať Ti dělá jen radost.

Bonello
Bonello napsal 29.12.14 v 17:59