Kawasaki ER 5 (1996)

Vlastník Firepilot
Vloženo 29.8.2014
Aktualizováno 29.4.2018

No po 125 Enduru jsem chtěl něco silnějšího a zkusit silnici. Koupil jsem nakonec tuhle mašinu a jsem s ní velice spokojený. :)

Suzuki GS 500E: Bezkonkurenční cena téhle ER5ky

První dojmy - Jede to pěkně, koupil jsem jí padlou na bok, takže promáčklá nádrž, odřený výfuk atd... Spíš kraviny který si doma časem udělám. Jediný co jí musim vyčíst je zadní bubnová brzda.:(

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv na naučení i běžný ježdění. Universální motorka.

Doplňky na motorce - Zrcátka. Řidítka, ale ty už jsem dostal od bývalého majitele(původní zlomené). Led blinkry, ukazatel teploty oleje.

Potřeboval jsem něco co bude do 35kw. Takže jsem asi měsíc hledal mezi různýmy kouty inzertních serverů. Nakonec tady na motorkářích jsem na ní narazil. Jak je psáno výše zadní brzda moc nebrzdí bude to chtít nějak poladit, jinak co jsem se zatím projel po okolí zdá se že to jede. Doufám že bude vhodná i na delší cestování, aby jsme mohli s kámošema příští rok někam vyrazit.
VÝFUK! - Přidávám info pro majitele ER-5 a KLE 500:Pokud máte pískající výfuk jako já a nechcete být všude středem pozornosti (bohužel né z té dobré stránky :D), sežeňte trubku cca 15cm douhou,s co nejtenšími stěnami, která se v průměru akorát vleze do výfuku-mě parádně posloužila měděná trubka, co nám zbyla, když jsme dělali topení v baráku(nemá nejtenší strany, ale co se dá dělat). :D Namlaťte jí tam, aby nijak nevyčnívala a je po pískání! :) Našel jsem to na nějakém fóru, ale už nevím kde, jinak bych přidal odkaz. Samozřejmě jsem přemýšlel i o laďáku, ale na tento průměr se velice špatně shání. :)

Update 2018: Na jaře jsme se po dlouhých a krásných čtyřech letech rozloučili. Snad si jí budoucí majitelé budou vážit.
No motorka to byla fajn. Dalo se na ni spolehnout a docela jednoduse se dala opravovat. Uz na me byla malá. Jak vyskove tak výkonem. Jsem rad ze jsem se na ni neco naucil a nesedl hned na nakou silenost, myslim ze mi to parkrat zachranilo prdel.

Willik
Willik napsal 29.08.14 v 10:30 10b.

spolehlivá motka, ať slouží