Jawa 350/634 (1973)

Vlastník roula
Vloženo 17.8.2014
Aktualizováno 11.8.2018

Chtěl jsem motorku "narozenou" ve stejném roce jako jsem já. Jakou jinou 350ku, než českou klasiku a navíc právě ten rok uvedenou na trh...volba byla jednoduchá - jawa 350 / 634.

První dojmy - Motorka je předělaná, má spoustu doplňků, ale cílem bude ji vrátit původní vzhled. Minulý majitel ji měl na cestování, spoustu doplňků a vylepšení. Nic z toho nebude zachováno. Každopádně klobouk dolů před elektro-kutilem...palubní počítač, vyhřívané sedlo,..pán si vyhrál. Manuální "sytič" mezi filtrem a karburátorem, dorazy pod krkem řízení, velké matky a šrouby schované pod nerezové kryty, nerezový nosič, držák k PAVu, zahrádka na PAVu...vše velmi precizně zpracováno.

Rok výroby 1973, nízké výrobní číslo 57, VAPE, PAV (plný ND)...tyhle pro mě kladné věci převážily nad tím, že motorka nebyla v originálním stavu a já ji přesto koupil. Dám si 3 roky na vrácení do původního stavu. Sám jsem zvědav, jestli to dopadne a budu zde moc ukázat fotky s motorkou vypadající jak skutečně vypadala, když vyjela z Týnce. Máte-li někdo nějaký původní originální věci, budu rád, pokud vyměníme nebo nabídnete a po dohodě prodáte.
...v prosinci 2014 jsem se pustil do "přestavby". Motorku jsem kompletně rozebral a během zimy posháněl (bazos, aukro, bazary) co šlo. V dubnu jsem si nechal namíchat jawáckou červenou a běhěm května a června probíhalo lakování. V červenci by mohla být první testovací jízda na "novuzrozené" 634, tak uvidíme.

bimbo750
bimbo750 napsal 18.07.15 v 12:27 10b.

Každá JAWA ,by měla mít svého PÁVA...

Dolin
Dolin napsal 20.08.14 v 13:34

No překopaná dost,..nechtěl bych Ti radit jak to opravovat, to by bylo mailů
Ať se dílo daří!!

Milan1963
Milan1963 napsal 17.08.14 v 16:36 10b.

Vypadá sice hezky, ale záměr vrátit jí do původního stavu je velice dobrý. At' se Ti to podaří.

JirkaB
JirkaB napsal 17.08.14 v 10:39