Honda NC 750X (2014)

Vlastník M_a_c_e_k
Vloženo 8.8.2014
Aktualizováno 17.4.2018

Vloženo: 24.04.2015, Uskutečněno: 21.04.2015, Stav tachometru: 11795 km, Zhlédnuto: 10x, Firma: Honda Šenov

..cena asi běžná 2169,- (Kč) vyměněn olej 3L, chtěl jsem zkontrolovat ventily, tak ten mladý klučina co tam dělá, samozřejmě řekl že ano, že by je stejně kontrolovali, vyměněn (prý) olej. filtr.. minulou garanci mi ten starý filtr vraceli, nyní nic.. vzduchový prý jen zkontrolovali a že je dobrý.. co se týče oleje, tak dávají teď REPSOL 10W40.. úplně jsem zapomněl, že mi koega eNCečkář říkal, že si mám dát bacha, že teď mají akci, mazání řetězu REPSOL za cca 200,- zdarma ke 4L onoho oleje.. a jak jsem téměř odjížděl, tak se přišel podívat majitel, že esli tam nechávám auto a take voloviny mluvil, ale pak plácnul o tom oleji, že tam je ten Repsol.. a to jsem si vzpomněl na kamaráda Pavla.. a už jsem se ozval.. a že ta akce a esli mi dá to Mazadlo.. a on že mě se to netýká, že to je ke čtyřem litrům a já mám pouhé 3L.. tak jsem zvýšil tón a připomněl mu, že na poslední garanci mi počítal litry 4 a že mi zbytek dával na dolívání a teď jen tři?.. tak jak to tedy je.. nakonec zaskřípal zubama a že esli chcu, tak ať doplatim 200,- za ten litr a že mi mazadlo dá.. tak já že jo.. nakonec neměl na vrácení, kupoval jsem ještě přívěšek HONDA za 80,- tzn 280,- dokupy a tam mě to stálo 300,-.. to už jsem odjížděl s tím, že se tam už nevrátím a rači budu čekat až bude volno v Krhové, tam jsem byl vždy spokojen.. AAAALEEEE.. to jsem ještě netušil, že tam budu muset ZNOVU.. zitra.. jedu na Těrlice a Žermanice a prostě to projet (dal jsem asi 40km) a furt čucham (i v helmě) taky jakysi smrad z motorky.. tak si řikam, asi zbytek oleje někde nebo prostě zajíždím ten nový REPSOL.. hovno.. dojel jsem na Těrlice a čučim na pravou botu a je jakasi mastná a vlhká..
..nene kdepak.. neukápnul jsem si :D ale všude po motoru, zprava, dokonce i na předním kole a pneu, prostě všecko postříkané od chladící kapaliny.. nevěděl jsem esli to není olej, bo oboji je mastne.. ale ukazovalo to spíš na chl. kapalinu.. otočil jsem domů nejkratší cestou a už jsem byl nasraný.. hned jsem napsal do Hondy.. (bylo už 19:00) načež mi přišla odpověď, že to může být zbytek oleje, ale ať přijedu zítra.. před barákem jsem zjistil co se stalo a hned jsem mu volal že to olej není.. představte si, že jak kontrolovali ty ventily (prý byly v pořádku a majitel mi vytýkal proč jsem to chtěl, když se kontrolují až při 24tis..) tak jak kontrolovali ty ventily a sundávali chladič, tak jak ho pak dávali zpátky, tak ho nenapojili na motor a hadici nechali prostě jen tak položenou na motoru.. no kurwa.. nafotil jsem to, natočil na kameru, chlapovi jsem do telefonu slušně řekl, že ztratili mou důvěru a že zítra teda dojedu na kontrolu, ale že to nasadím sám a motorku umyju, bo nevim esli to třeba není agresivní a ať to neublíží barvě atd.. jebačka jak cyp s tim byla, ale nasadil jsem to svýma 8 prstama zpátky (přes padací rám a chladič a hadičky a drátky to šlo dost blbě).. Motku jsem eště projel, kapalina už se neobjevila, ale motka eště trochu smrdi, asi je někde na motoru zbytek kam jsem se nedostal a prostě dokud mě nepotká slejvák, vapka nebo zázrak, tak to tam bude.. kolik kapaliny uteklo nevím, zítra zjistím, kontrolka chlazení nebo teplotní či jiná se nerozsvítila, tak to snad nebude moc.. pánové když jsem před barákem viděl tu přední pneu od té kapaliny a vzpomněl si na ty zatáčky jak jsem klopil, tak jsem rád a bohu vděčný, že moje malá Kačenka není teď sirotek..
..říkám si tak snad to projížděli, mi tvrdil, že to zkoušeli.. nakonec pry 15 minut to jelo na stojanu na volnoběh.. a pry vše v pořádku.. když jsem tam dojel, motka stála už venku na parkovišti.. když jsem odjižděl, tak jsem si pod motorkou všiml dvou malych fličku mastnych a eště jsem se po 10 m točil a jel se zpatky podivat, esli to bylo z moji a co to bylo.. a to nekecam, fakt sem se vracel.. šesty smysl asi.. ale pak jsem usoudil, že to muže byt z jakekoli mašiny co tam běžně staví jako vystavku i komisni prodej.. a tak jsem jel..
PO REKLAMACI:
..tak hotove zarobene.. omluvili se, asi 3x.. samizřejmě to každou chvíli pan majitel zlehčoval, tak jsem ho vždycky opravil.. důvod proč se tak stalo, byl pry ten, že zrovna když chladič nasazoval, tak přišly motorky a musel jit pomahat skladat..takže nakonec zahadny mechanik nemotora je sam pan majitel.. furt mě chvalil, že jsem to dobře vyhodnotil, a že je dobře že jsem nespadl a že je to samozřejmě jeho chyba.. do nadržky mi dolel směs a pry skoro nic neuteklo, jen štamprle.. mam fotku prazdne nadržky ovšem :) nakonec, že mi to umyjou, tak to vystříkal motul odmašťovadlem, vzal hadicu a vyplachl vodou, podal mi ruku, poděkoval a pak nezbylo, než se sbalit a jet.. až na to zlehčování byl pokorný a uslužny.. na revanž mam pac a pusu..
..garance stála 2169,- plus 200,- dokoupení litru oleje..+ nervy a další nedobrovolná cesta do Šenova.. a taky mojeho anděla strážného křídla asi.. ještě čekám na oficiální vyjádření zastoupení firmy Honda pro ČR, tohle nemůžu nechat být..
nedostal jsem ani rozpis toho co udělali, ani protokol o převzetí.. a rozhodně bych rád věděl jestli pan majitel má odborné znalosti na rozebírání motoru a kontrolu ventilů..

Hunyady (9) napsal 08.07.2019 v 18:33

Koupil jsem v Šenově PCX. Pána jsem viděl jednou, když jsem kupoval, to byl v pohodě a podruhé, když PCX dovezl a za odvoz chtěl 2x tolik, než jsme se domluvili.
Ani na první garančku jsem k němu nejel. Zajel jsem do Krhové, tam mi tu garančku udělali mimochodem o třetinu levněji. A po roce a kousek jsem u nich koupil nové NC750X.
Na pánovi ze Šenova se mi hlavně nelíbilo jednání stylem všecko znám, všude jsem byl, všechno vím a Vy ostatní máte veliké štěstí, že jste mě potkali. Mistr světa amoleta.

jaryn67 (2) napsal 26.04.2015 v 04:27

Jojo,odborník na svém místě.I já mám s ním špatné zkušenosti a po garančce 1000km raději jezdím jinam.Ale to už je dávno a já už na ně skoro zapomněl,ale Macek mi je zase připomněl tak,že bych jim nejraději výlohu vytřískal.
Kdo nemusí,nejezděte tam!!!

Denyas (-5) napsal 24.04.2015 v 19:24

Máš jezdit k nám...

istonbike (2) napsal 24.04.2015 v 18:29

jj...nejdřív Suzuki,potom Kawasaki a teď Honda...podle toho jak to střídá to i tak vypadá

M_a_c_e_k (0) napsal 24.04.2015 v 15:58

..to je přesně on..

JirkaMetal (1) napsal 24.04.2015 v 14:03

To je teda pech,vlastně sprostota sama snad to není ten co měl v Šenově Suzuki,to byl taky průser

• ..Hodná jde do světa..

..najeto 46400km.. bude bydlet v Brně.. dostala se k fajn klukovi.. bude jí dobře.. a jsem za to moc rád.. ale současně i smutny jsem.. byla to super motorka, zažili jsme spolu mnohé.. byli jsme fšude.. tak nic no.. Honz

Typ: Prodej
    Vloženo: 17.04.2018
    Uskutečněno: 17.04.2018
  • ..garance 40 tisic ve vlastní režii..

..po našem Alpskem trajdání a dovršení 40000 km, jsem se pustil do výměny oleje, filtrů a svíček.. už jsem nechtěl investovat do značkových servisů za běžné a relativně jednoduché úkony a zrobil si to sam.. při rozmontov

Typ: Údržba
    Vloženo: 24.07.2016
    Uskutečněno: 24.07.2016
  • ..nová zadní předalpová Pilotka..

..předčasně a s méně nalítanýma kilákama, ale pro jistotu vyměněna zadní guma.. Alpy dají 4000km a stará by to nemusela cestou zpět dát.. Rakušáci jsou na to psi, tak rači výměna.. tachometrových najeto 26500-36200 takže

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.06.2016