Honda NC 750X (2014)

Vlastník M_a_c_e_k
Vloženo 8.8.2014
Aktualizováno 17.4.2018

..eNCéčko je dobrá mašina a dneska bych na ni nedal dopustit.. máme dokonalou symbiozu a děláme si navzájem radost..

Motorka koupena od FIRMA:Honda Šenov ()

BMW F 800 GS: ..rozhodla cena a dostupnost..
Honda NC 750X: ..zvažoval jsem ještě DCT verzi, po skutru s variatorem logická volba, ale autoškolu jsem odhrkal na manualu a prostě mi došlo, že si to chci dělat sám ;0)..

První dojmy - ..první dojem byl respekt ze silného stroje, teď už jsme na stejné vlně a nechá mě si i občas zadovádět..

Motorku bych doporučil pro - ..považuji se za klidného motorkáře, takže proto jsem i takto vybíral, tzn. přesně těmhle lidem, kteří se po cestách pohybují rozumně bych eNCéčko doporučil..

Doplňky na motorce - ..popis doplňků, příslušenství a vychytávek je v deníku motorky, je tam každá drobnost, koupě oblečení i postup úprav..

"podzim 2014"
..eNCéčko jsem si vybral, protože mám i Kymco Downtowna 125i a dali jsme se na cestování.. Daun je bohužel pro dva lidi a náklad slabý a chybí výkon.. logicky jsme hledali silnější stroj a co jiného na cestování než silniční endurko.. s výkonem abych se hned nezabil a aby to nebyl velký skok ze skútra.. i když většího.. zatím jsem spokojen jak s výkonem tak i se všemi ostatními parametry.. i cena byla příznivá, příslušenství finančně dostupné.. jízdní zkušenosti příjdou časem, to pak napíšu slohovku..

"jaro 2015"
..po nalítání 12tis. můžu pyšně říct, že moje Hodná si to umí krásně brblat po okreskách, umí se i poklonit zatáčkám, ale i trhat asfalt dálnic ve 160 km/h..

..spousta zkušeností za mnou, spousta přede mnou..
..motorku nyní můžu ohodnotit s klidným svědomím, že nekecám jako každý nadšený čerstvý majitel, co si vsugeroval, že není lepší vozítko než to, do kterého narval veškere svoje úspory..

..to dobré na NC..
Tak zaprvé ta úžasná spotřeba.. dobrá vychytávka je úložný prostor místo nádrže..
..minimální vibrace na dvouválec.. příjemný posez, finančně dostupné doplňky..

..to špatné nebo nedostačující..
Začnu možná odprostřed, ale první mě napadá hlavní stojan.. není součástí od prodejce, je třeba dokoupit..
..slabinou je otvírání schránky, hned mi odešel ten patent zámku..
..i přes malou spotřebu, bych uvítal větší nádrž i na úkor schránky.. a když už jsem u toho tankování, tak je na houby umístění vstupu do nádrže pod sedlem spolujezdce.. pokud máte nabalíno, tak furt sundávat a nandávat bagáž je k nasrání.. lepší by byl někde bokem volně dostupný..
..obrovský průser byly gumy od výrobce.. padly za vlast po 3500km..
..chybí 12V zásuvka od výrobce, už i na skůtrech je to standard..

..vic pisnu až si to sedne.. to vite, v návodu mám "před použitim zatřepat"..

..duben 2018.. motorka prodána s těžkym srdcem kvuli nevytíženosti.. ale mam i radost, dostala se k fajn klukovi, co mi slibil, že se mi o ni postará.. 😉
najeto 46 400km.. a odešla se ctí..

manet125
manet125 napsal 18.05.16 v 14:19 10b.

jakattara
jakattara napsal 18.07.15 v 07:07 10b.

Ty a Tvé NC děláte radost nejen sobě si navzájem, ale i mi ;) . Díky ;)

Newtoon
Newtoon napsal 09.07.15 v 12:00 10b.

velmi zajímavá motorka,líbí se mi,zrovna včera jsem ji okukoval v hondě ať ti dobře slouží

Trvidy
Trvidy napsal 13.05.15 v 14:51 10b.

Hezká

wsbk
wsbk napsal 24.04.15 v 12:03 10b.