Yamaha XT 660 Z Tenere (2014)

Vlastník onarb76
Vloženo 15.7.2014
Aktualizováno 28.5.2018

Tenerka sa mi páčila od prvej chvíle, chcel som enduro a niesom žiadny pretekár- takže nebolo čo riešiť a mám ju doma.

Motorka koupena od styx - 100% spokojnosť

První dojmy - Po piatich rokoch na TA650 je to poriadna zmena. Motorka je ovladateľnejšia, obratnejšia a mimo cesty dáva pocit istoty.

Motorku bych doporučil pro - -mašina je vhodná na čokoľvek, jazdí všade kam ju pustíš... -na diaľnici nebudeš najrýchlejší, ale kto chce jazdiť s endurom po diaľniciach???

Doplňky na motorce - -centrálny stojan
-tuby na náradie (xt nemá žiadny úložný priestor na duše a náradie)
-ochranné folie na nádrž (lak na xt je mäkký)
- chrániče rúk s hliníkovou konštrukciou
-zadný kufor Givi Trekker 52L ( pekný, dizajnovo pasuje k motorke)
-kryt pod motor a padáky Adventure spec
- istiace lanko zadnej brzdy
- 20L vodotesné bočné vaky od motovaky.cz
-vodotesná taška na volant od motovaky.cz
- zásuvka 12V
- kryt chladiča
-predĺženie predného blatníku
- GPS Becker Z100
-zadné nosiče na motovaky (ako originál - homemade)
- deflektor Touratech
-vodítko reťaze spodné
- siroke enduro stupacky

Tenerku som nevyberal spomedzi iných motoriek, ja som ju chcel... Bola možnosť kúpiť nový stroj tak som si spravil radosť a už sa na nej vozím. Jazdil som doteraz Transalpa 650 na ktorom som odjazdil päť krásnych sezón, povozil ma po Európskych cestách aj necestách , ale Tenerka mi padla do oka...
Na mašine mám zatiaľ niečo cez 2000km tak sa viacmenej spoznávame. Pokiaľ by som porovnával tak TA650 je oproti Tenerke kľudnejšia motorka, motor mal hladší chod, lepšiu ochranu proti vetru a dažďu, TA je oveľa nižší a pocitovo ťažší stroj.
TA a XT sú papierovo výkonovo porovnateľné mašiny, ale rozdiel je poriadny. Tenerka je oproti TA jedovatá, treba viacej radiť , zatiaľ čo TA je kľudný pohodový stroj. Vybrácie na Tenerke nejaké sú, ale nič katastrofálne to nie je. Jazda so spolujazdcom nie je problém, mašina ide stále rovnako.

No tak som Tenerku vyvetral aj v Rumunsku , máme spolu zatiaľ cca 6000km bez poruchy, zatiaľ spokojnosť. (jediné čo som musel zvýšiť voľnobežné otáčky- pár krát za tepla na voľnobeh zhasla) . Preventívne som : 1. zaizoloval konektor na toľko kritizovanom regulátore (stará cyklo duša a izolačná páska) , 2. premazal som hnacie gumy v zadnom kolese na rozete , 3. premazal som ložiská riadenia...
Pre lepšiu ovladateľnosť som si doma znížil sedlo o cca -2,5cm, teraz úplná spokonosť lepšie sa s ňou manévruje mimo asfalt.

Rok 2015 presiel rychlo, na Tenerke sme spolu doteraz najazdili cca 16.500km bez akejkolvek neprijemnosti. Hodne som ju vlacil po horach zvaznice,lesne cesty ale aj taky lahsi offroadik samozrejme v ramci moznosti . Raz sme si spolu skusili santenie po motokrosovej trati inokedy aj nejake tie okresne cesty a dialnice. Masina nikde nesklamala. Pri vyjazde do Krakova drzala statocne krok aj s novym Tigrom 800xcx a Crosstourerom. Zatial si spolu rozumieme.

Jurasaki
Jurasaki napsal 24.01.16 v 13:38 10b.

Máš to hezký , pěkná práce a souhlas s tím co se dá udělat doma je zbytečný vyhazovat peníze .

Kareru
Kareru napsal 11.04.15 v 09:38

ještě promazat uložení zadní kyvky a přepákování, aspoň u mojí z výroby katastrofa a po záruce, když jsem ji rozebral, tak jsem moc nechápal. jinak krásná ať stále dobře jede

Radus88
Radus88 napsal 09.04.15 v 13:29 10b.

Moc pěkná dávam 10 b. Jednou bych ji chtěl porovnat s moji xtz 750

Lukyyyy
Lukyyyy napsal 16.02.15 v 13:19 10b.

Pěkně ses do ní pustil jen tak dál

onarb76
onarb76 napsal 07.02.15 v 15:55

proview: Tuby na náradie som kupoval cez ebay, hľadaj (tool tube) a iste nájdeš. cena bola okolo 15€/1ks... Ja som si to nenafotil a momentálne mám motorku zazimovanú mimo dom. Robil som to podľa tejto fotky (stiahnuté z XT. fóra)

tak hádam ti to pomôže. Osobne sa mi ale viac páči toolbox od Touratechu (lepšie umiestnenie boxu na kryte motora= nízke ťažisko aj lepšie umiestnené do stredu motorky) len tá cena...