Yamaha Vity 125 (2013)

Vlastník jirikval
Vloženo 28.6.2014
Aktualizováno 22.6.2021

Malá, ale šikovná. Ideální pro malé postavy a ženy. Desítky kolečka, stříkačka asi metrák váhy.

Motorka koupena od FIRMA:MMB (Mladá Boleslav III)

Honda Vision 110: nižší výkon, vyšší posez

První dojmy - Skůtr je příjemný, lehoučký, ovladatelný. Malá kola nejsou na překážku. Nelíbí se mi vůle v uložení plynové rukojeti a malá palivová nádrž. Občas jdou řidítka v pomalé zatáčce do kolena, ale to je daň za velikost vhodnou pro výšku mé ženy (165cm).

Motorku bych doporučil pro - Vity je nejvhodnější ne dobré silnice, do města, pro menší postavy.

Doplňky na motorce - Na nosič přibyl kufr do kterého se vejde integrální přilba.

Chtěli jsme malý lehký skůtr o objemu 125ccm na dojíždění do práce pro mne a mou manželku. Dojíždění pro nás znamená do 20km vzdálenosti.
Vity vůbec nevibruje, jede pohodlně do 90ti km/h a brzdí díky malým kolečkům a přednímu kotouči perfektně. Nemá moc ráda drncáky, ale spíše dobré silnice. Pojíždění v jednom i ve dvou je v pohodě - tak do 50ti km. Pak už začíná bolet zadek.
Má velký pevný nosič a pod nohy se vejde karton mléka, nebo až 4x2 litry PET lahví s limčou. Takže supr nástupce koně - coby dopravního prostředku.
Údržba, jako výměny olejů a filtrů je triviálně jednoduchá a na seřízení ventilů je vynikající přístup. Spotřeba stále pod tři litry. Teď je červen 2021 a po 14tisic km žádný problém.

callowsick
callowsick napsal 03.07.14 v 16:06 10b.

máme taky doma

callowsick