Kawasaki ZZR 400 (1995)

Vlastník Raďas95
Vloženo 8.5.2014
Aktualizováno 10.12.2016

Starší, udržovaná, skvěle vypadající... na začátek výborný stroj a můj splněný sen

Kawasaki ER 5: důvod neuveden

První dojmy - Do oka mi padla hned. Po obhlédnutí naživo a následném projetí jsem zkrátka neměl jinou možnost.

Motorku bych doporučil pro - Na supersport začátek.

Doplňky na motorce - Laděná koncovka Vance&Hines

12.6.2014
Zvažoval jsem delší dobu jaký stroj si pořídit na začátek. Jelikož na Babettě, Simsonu a jiných odrážedlech jsem se najezdil dost, chtěl jsem motorku která už má nějaký ten kůň navíc a je cítit výkon pod sedlem. Zvažoval jsem klasicky ER-5, Kawu GPZ 500 ale i Aprilii RS125. Zaujala mě především nejlepším poměrem cena/ výkon co jsem si mohl dovolit, protože moje studentské finanční možnosti jsou omezené. Po koupi prošla pár estetickými úpravami jako je nátěr svodů, zalepení kapotáže a pár dalších drobností. Co ji ještě čeká je seškrcení na 35 kW ze stávajících 48. Zatím jezdí výborně a těším se na co nejlepší zážitky s ní.
26.8.2014
Po několika telefonátech se servisy po celé České Republice, jsem byl donucen přijmout fakt, že tato motorka výkonově seškrtit nepůjde. To vše kvůli jinému motoru ( pro japonský trh) který v motorce je a Alphatechnik pro něj nemá homologovanou škrtící sadu. Nedá se nic dělat, tento a příští rok proháním Jawku 175 a tato Kawa na mě bude muset ještě chvíli počkat.
29.8.2016
Konečně jsem se dočkal! Neomezené papíry jsou hotové a teď už konečně jezdím. Zatím kolem komína, občas vyjížďka k vodě, Staré Hamry, Pustevny a zatím nám seznamování docela jde. Dostala potřebnou novou sadu Roadsmartek a je z ní nová motorka. Do zatáček padá skvěle, drží stopu a jediné kdo má ještě limity jsem já. Co si opravdu užívám je ten vytočený motor do 13 k, kdy při 7-8000 přijde kopanec a prostě to letí. Na žádné velké závodění to motorka není, musí se hodně točit abych stíhal ostatním šestkám a víc, ale na naučení je to skvělá motorka:) Časem určitě bude výkon chybět, ale zatím plně stačí. Po dovybavení přítelkyně kombi už jezdíme i společně a musím říct že se na ni dá v pohodě cestovat ve dvou. Po 200 kilometrech za den sice už bylo znát tuhé zápěstí a u přítelkyně bolely kolena, ale bez toho to nejde, jen ať si zvyká. Dovybavil jsem motku taky vyšším plexi a proudění vzduchu se taky o něco zlepšilo. Technicky žádný problém není, měním olej a jen jezdím. Teď už je zazimovaná a čeká na sezonu 2017.

Zub47
Zub47 napsal 09.05.14 v 05:48 10b.

Krasavice po ktere jsem taky koukal mřijmi 10b

ZRX
ZRX napsal 08.05.14 v 23:17 10b.

Super kousek

context
context napsal 08.05.14 v 20:22 10b.

pěkně zachovalá tak ať ti dlouho slouží a přeji hodně najetých km bez nehod

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 08.05.14 v 20:22 10b.

Suprová ta Tvá Kawa gratulejšn