Jawa 350/634 (1984)

Vlastník runda
Vloženo 28.4.2014
Aktualizováno 13.7.2021

Dnes už veterán, se kterým rád jezdím na srazy.

První dojmy - Motorka je klasika, kterou měl v osmdesátých letech kde kdo. Dnes už jich ale tolik nejezdí. Původním majitelem stroje byl otec, já ji převzal a dal ji do původního stavu.

Doplňky na motorce - Motorku držím v originálním stavu, bez doplňků

Stroj jsem v podstatě zdědil. Motorka stála několik let a čekala na opravy. Vyměnil jsem zapalování za bezkontaktní jinak je vše v původním stavu. Cestovat se dá dobře, ale ve srovnání se skútrem je ta jízda více sparťanská. Po pár desítkách bolí zadek, je třeba zastavit a odpočinout si. Ale asi je to o zvyku. Kdybych jezdil každý den asi bych si zvykl.
Edit 3.9.2019
V Luhačovicích s oblibou navštěvuji Sjezdy Jawistů. Jenže Jawa se dusila a jela jen na jeden válec. Vyměnil jsem gumovém kolečko kohoutku benzínu, a už měla opět dostatek paliva. Jenže ještě mi občas jela jen na jeden válec. Všiml jsem si, že mi lítá jistra mezi fajfkou a hlavou motoru (tím pádem dodošla do svíčky). Zakoupil jsem moderní silikonové fajfky a už zase šlape jak má. Jen jednu chybu to má, fajfky se dělají jen světle modré, viz. foto. Na Sjezd jsem dorazil bez poruchy i zpět. Dohromady 210km v sedle, zadek ještě bolí .¨, ale těší mě, že už je zase 100%.
Edit 13.7.2021
Další závada odstraněna. Nový benzín E5 Jawě nesvědčí. Sítko na palivovém kohoutu se zcela rozpadlo. Pořídil jsem raději nový kohout a do palivového systému přidal sítko. Tuto neděli projeta a šlape jak má. Do paliva jsem dojistoty přidal aditiva WIF a stabilizátor paliva.

cmiral
cmiral napsal 13.07.21 v 20:50 10b.

Luhačky jezdím taky

GHM
GHM napsal 13.07.21 v 11:47 10b.

Krasna!

Kire640
Kire640 napsal 19.03.19 v 13:26 10b.

Nádherná Jawinka. Na takovou jsem vždy koukal v Příbrami v mototechně a moc si ji přál... 10b

speroure
speroure napsal 09.02.19 v 22:46 10b.

To je prostě krásný kousek! Ty chromy

venkovanzkhor
venkovanzkhor napsal 05.07.15 v 22:09 10b.

Čistá deset, pane