Harley Davidson FLS Softail Slim (2012)

Vlastník JarryX
Vloženo 22.4.2014
Aktualizováno 23.4.2014

Klasika, svoboda na cestách ve stylu "retro" padesátých let.

První dojmy - Překvapivě lehce ovladatelná. Vše na svém místě dle ergonomie.. HD jak má být,se všemi nectnostmi i ctnostmi.

Motorku bych doporučil pro - Pohodář , pro kterého je Sportster nebo Dyna malá a Electra Glide příliš ... :-)

Doplňky na motorce - Výfuk Vance and Hince, pancéřové hadice,vyšší řidítka a zatím drobnosti..

Zatím se těším z poznávání , najeto 1000 km.
Velmi povedený retro design, ve stylu padesátých let,budící pozornost a obdiv i u pamětníků.
Zaujme nikoli prvoplánově okázalou chromovou nabubřelostí, ale jako ohlédnutí za časy dávno minulými.Přesto nabízí naprosto moderní techniku a bezproblémové jízdní vlastnosti.V rámci HD relativně pohodlný ,1000 km v kuse bych na něm asi nedoporučil - k tomu však není ani určen, na to nabízí HD jiné typy.
U softailu standardní ukazatel paliva a počítač ukazující otáčky, zařazený stupeň ,dojezd atd., je příjemný . Největší radost mi však dělá bezklíčové startování, pouze čip v kapse a Haryk Tě pozná jako kamaráda
Brzdy - tolik u HD probírané..instalovat pancéřové hadičky a spolu s ABS nevidím problém.Samozřejmě jezdím v klidu a dřívější HD a u nich nepřítomnost ABS mne naučili aktivní bezpečnosti Spotřeba dle předpokladu kolem 6 litrů.Motor je starý známý a osvědčený - nevidím důvod, proč by měl mít někdy problém.Velmi překvapila lehkost a ovladatelnost se kterou se lze bez problému proplétat městem. S plnou nádrží a mojí maličkostí se dostávám na 450 kg - to však není vůbec cítit.Co mě trochu vadí je až příliš nízké sedlo vzhledem k plotnám.Jistě bude pozice jezdce ještě upravena (mám 182 cm).Na druhou stranu při zapůjčení kamarádovi se 170 cm a pohledu na vedle něj najednou stojící monstrum a jeho nervozitu, jsem ze zapůjčení neměl dobrý pocit.Po jeho návratu jsem však na něm viděl stejný úsměv tolik typický snad pro všechny jezdce sedlající HD.
Jistota opory i u nevysokých postav ,v sedě položit i přes šířku stroje, plně podrážky na zem ,spolu s nízkým těžištěm, ovladatelnosti jen pomáhají.Změnit částečně i jízdní styl Tě rychle donutí i škrtnutí plotnou o zem ve všech agresivněji projetých zatáčkách.
Ani v dálniční rychlosti 150-160 km/hod neztrácí jistotu a nervozní chování je mu cizí.
Zvuk výfuku Vance and Hines mě však vrátí zpět na okresku,kde zas začne basy uchu lahodit lépe.
Já však samozřejmě vidím jeho doménu právě hlavně v okreskách - tam nabídne ten pravý pocit pro který si ho lidi kupují a při projíždění městem se netěšíš jen z obdivných pohledů, ale i z rychlého průjezdu, bez problému se proplétajíc zácpou plechovkářů.
Jeho šířka a hbitost Ti to dovolí.
Místo má jen jedno ..pravda ...žena však se mnou na motorce jezdit nechce...a mě to nevadí

bratránek
bratránek napsal 04.08.18 v 17:22 10b.

Chystám se na něj... pěkně napsáno

toša.
toša. napsal 04.07.14 v 07:10 10b.

pěkný stroj čus

STV4ever
STV4ever napsal 06.06.14 v 16:20

Neuvěřitelná nádhera, gratuluju!!!
Kéž bych měl takovej balík na tuhle pecku - podle mě nejhezčí HD vůbec!!!

cortes
cortes napsal 24.05.14 v 18:13 10b.

10b

Čokl