Honda CB 500F (2013)

Vlastník Slap
Vloženo 17.4.2014
Aktualizováno 9.5.2014

Univerzálny bike nie len pre začiatočníka

Honda NC 700S: byl to kočkopes

První dojmy - Bola to moja úplne úplne prvá motorka na ktorú som si sadol, dokonca aj v autoškole. A nakoľko som mal 26 rokov motorku ako tabu, tak musím konštatovať, po jej osedlaní mi začal nový život.

Motorku bych doporučil pro - Tých čo ja zdili na menších mašinách, pre začiatočníkov, pre mestských jazdcov na každodenné vozenie.

Doplňky na motorce - kufre Givi V35 s honda bielou metalizou krytkami

Motorka je úžasná. Dostala ma najmä svojím dizajnom a user friendly ergonómiou. Tá Japonka, čo jej navrhla ergonómiu je génius. Neuveriteľne agilná mašinka. Krásne široké riadítka, decentne naklonený posed dopredu, veľmi dobre mi padla do ruky. Ako naháč vhodná najmä do mesta a na menšie jazdy mimo mesto. Mimo mesto by mne osobne po roku jazdenia bodol silnejší motor, ale to treba hľadať inej triede. Každopádne wheelie sa s ňou dá spraviť:) Bodli by možno trosku silnejšie brzdy, vzhľadom na svoju váhu, ale zatiaľ som to pocítil iba pri rýchlej jazde do zákrut. Čo sa týka výkonu a bŕzd, na druhú stranu je dobré, že nemá namakané parametre. Jednak môžu na nej jazdiť 18tníci, čo nie je môj prípad, ale zároveň motorka naozaj odpúšťa a to aj hrubšie jazdecké chyby, za čo som jej veľmi vďačný. Ja s ňou plánujem aj turistiku, viem že naháč na to nie je stavaný, ale sú maníci čo zoberú jogurta a tašku na sedlo a idú, tak prečo nie aj ja. Z estetického hladiska však radšej budem bojovať s vetrom akoby som tam montoval plexy. Aj plne nalozená v pohode ťahá do kopcov. Som zvedavý, čo to bude keď sa zdvihne nadmorská výška. Vyzerá byt veľmi spolahlivá, máme teraz síce zvolávačku, ale radšej vymeniť vadný diel ako keď mi prdne niekde ďaleko od domova. Celkovo mi na motorke vadí jediný detail. Nemá ukazateľ zaradeného rýchlostného stupňa, čo bude chýbať najmä nováčikom, ale to zrejme o cene. Bral som ju ako úplnú novinku, a rok som na ňu nevedel splašiť bočné kufre, to bol taký druhý nepríjemný detail.

Nejaký ten rok, možno dva by mi ešte mohla poslúžiť, potom sa začnem obzerať po niečom výkonnejšom, no dúfajme že nebude slúžiť len mne ale aj ďalšiemu majiteľovi, lebo je to naozaj úžasný stroj s krásnym dizajnom a dospelým vzhľadom.

Yukish
Yukish napsal 02.01.19 v 21:46 10b.

hezky napsané a i super fotky

Slap
Slap napsal 10.09.14 v 11:28

Este taky koment po 16.000km po dvoch sezonach. Do mesta ideal motorka. Pneu vydrzali az doteraz, motorka slape ako hodinky, bol som na motodovolenke po Europe (Aply a chorvatsko) a uplne mi stacila a oproti ostatnym silnejsim motorkam som mal aj nizku spotrebu :) Ale na tie vylety okolo komina by to chcelo uz silnejsiu masinu...

Dawsonmoto
Dawsonmoto napsal 28.07.14 v 23:31 10b.

Pěkná

Slap
Slap napsal 18.04.14 v 16:02

hej, na jednotke v hohodicke, ale tym som len chcel povedat ze niekomu moze na jazdenie stacit aj 35kW

sili
sili napsal 17.04.14 v 15:24

Pekna. Tiez som ju vlani chcel, ale skoncil som inde.
Wheelie bez problemov? Urcite?