Zipp Manic (2010)

Vlastník Martin_Holub
Vloženo 11.2.2014
Aktualizováno 11.2.2014

Tak s touhle motorkou jsem celkem spokojen, jen na to že jsem musel udělat několik oprav po předchozím majiteli.

První dojmy - První dojmy ? Jelikož jsem před touhle motorkou měl pouze Jawu 23 Mustang, tak byl znát velký rozdíl. Po první jízdě jsem nabil dojmu, že je to super motorka. Motorka má krásný zvuk na to, že je to pouze 125ccm. Musím říct že jsem s tímto motocyklem velmi spokojen. I po 12000km co má motorka najetých jezdí stále moc dobře.

Motorku bych doporučil pro - Tak tuhle motorku bych doporučil zejména mladým řidičům od těch 16 let do 18. Pak už by to chtělo něco silnějšího. Jinak motorka poslouží všem co stojí o levný dopravní prostředek.

Doplňky na motorce - Na motorku jsem si pořídil kufr kvůli nedostatečnému úložnému prostoru.

Vybral jsem si ho protože měla nejpříznivější spotřebu ze všech co jsem měl vybrané a hlavně také dobře vypadala.
Jízda byla vcelku pohodlná, až na nějaké drkotání plastů, ale to se vše opraví. Motor jede krásně i po najetých 12000 Km. Brzdy jsou výborné, přední brzdí trošičku lépe, ale to se dá čekat, když je kotoučová a zadní bubnová.
Musím říct že ovladatelnost je perfektní, mě vyhovuje.
Poruchy: Takže když jsem první den přivezl motorku domů, bylo mi od majitele tvrzeno že měnil řetěz. On možná měněn byl, ale nevyměnil primární ozubené kolečko, které bylo v šíleném stavu. Ale po první jízdě se řetěz roztrhl (kvůli tomu kolečku) a roztrhlý řetěz se mi sroloval do motoru a udělal pěknou díru do motoru. Takže jsem musel měnit dva kartery. Dále byla měněná palubní deska a byla tam dána nesprávná, takže tu budu měnit také. Plovák v nádrži byl také špatný, takže byl vyměněn.
Úložný prostor motorky je jako u každé špatný, proto jsem si pořídil motokufr. Teď mám zavazadlového prostoru až až...
Spotřeba závisí na řidiči, ale u tohoto stroje se pohybuje sptřeba okolo 2l/100Km. Myslím si že taková spotřeba je super.

Motorka se asi cítí nejlépe ve městě, ale i na delších trasách. Na delších trasách už trochu motorka trpí, protože už je hodně v otáčkách. Moje dosavadní maximální rychlost je 110Km/h. Myslím, že to úplně stačí.
Motorka by snesla i delší výlety bez problémů.

Martin_Holub
Martin_Holub napsal 18.03.14 v 19:03

Nejde sem dát fb :/ Ale jmenuju se na fb Martin Holub a mám foto z instagramu to poznáš :)

miki123321 napsal 18.03.14 v 14:36

dej mi tvuj fb at si muzeme psat

miki123321 napsal 18.03.14 v 14:35

nejezdim na plny jeste zo nemam zajete mam 3600km

Martin_Holub
Martin_Holub napsal 17.03.14 v 18:05

Jo, cajk, jen nechápu proč mi to z ničeho nic jede jen 95 km/h. Asi před týdnem mi to jelo 130 po rovině. a najednou víc jak 100 ani tuk :/, karbec jsem skoušel ladit, ted je naladenej nejlíp. Bude v tom ještě neco jinýho asi :/, kolik ti to vytáhne na rovince ?

miki123321 napsal 17.03.14 v 16:12

Tak co volnoběh už ok?