Honda NTV 650 Deauville (2000)

Vlastník KozelCH
Vloženo 8.2.2014
Aktualizováno 21.6.2015

Po letech strávených za řidítky mého Čuníka s PÁvem jsem hledal opravdový cestovní motocykl. Úvodním sítem prošly Hondy a BMW. Svoji nynější Hondičku jsem si vyhlédl na netu a byla to láska na první pohled. Červená a s PÁvem v plné turistické výbavě ...

BMW F 650 GS: byla až druhá v pořadí
BMW R 80 RT: byla až třetí v pořadí
BMW K 75 RT: byla až čtvrtá v pořadí

První dojmy - Jelikož jsem přesedal z šedesát let starého skůtra Čezeta, byl prvním zásadním dojmem úlek. To když jsem ťuknul o přední brzdu a málem jsem se vymázl. ONO TO brzdí !!! To z Čuníka opravdu neznám. A protože letošní zima (2013/14) je k nám, motorkářům shovívavá, najel jsem jenom přes svátky přes 300 Km. Skvělé. Fantastický zvuk véčka, výkon, který i člověk přicházející z úplně jiného světa dokáže ukočírovat, pohodlí. Po Vánocích se samozřejmě jezdilo také, aji na dálnici došlo, ale vyvstala potřeba další investice do mého vybavení. Helma, bunda atd. Co stačilo na Čuníka, nestačí už na Hondu.

Motorku bych doporučil pro - pro každého, komu se nechce jezdit po zadním kolem baráku, nýbrž jeho cesta je cílem. A čím dál, tím lépěji.

Doplňky na motorce - Široké kufry, vysoké plexi, deflektory na ruce i nohy, zvýšená řidítka, zvýšené zadní stupačky, top-case Givi s nosičem, zakázkové sedlo, opěrky pro baťužek, 2x 12V zásuvka v kastlíku, kůže na nádrži, tankvak Held, PÁvík s nosičem, rozšířená zrcátka, držáky na petky, zamykalné tažné zařízení, speciální kastlík na lékárničku, opravný sprej v opěrce spolujezdce, kapsička na podložku pod stojánek, držák na vlaječku.

Pohodlný cestovní motocykl, aneb jak se na netu píše nejmenší z velkých cesťáků. Žádný divoch, přesto můj už tak vysoký krevní tlak vytřelí, jakmile ťuknu o čudlík START.
Motorku jsme kupoval od staršího pána, který podle vlastních slov pověsil motorkaření na hřebíček, ale Hondičku vlastnil dvanáct let. Vybavil ji vším potřebným pro cesty po Evropě a také Evropu projel sem a tam.
Hondička dostala závěs a nového PÁva od Kobrasu UNI-PAV, který podle samolepky porozradil, že můj Čuník a Hondička stáli vedle sebe na srazu PÁvíků ve Lhotce u Mělníka v roce 2007. To musí být Karma, ne ? (ne ten plynový spotřebič, se rozumí ).

Scalio
Scalio napsal 06.02.17 v 09:15 10b.

moc pěkná

krizakdan
krizakdan napsal 09.07.15 v 13:05 10b.

Za to, že stála 12 let vedle mé motorky dávám jasných 10b. Zdravím

jakattara
jakattara napsal 08.05.15 v 10:03 10b.

Zasloužených 10b pro tvé moto a tvé rozhodnutí

jakattara
jakattara napsal 08.05.15 v 10:03

Safraportre, opravdový krasavec. Přeji ať slouží k naprosté spokojenosti. Krásně jsi popsal to, jak jste se "seznámili" ;)

Deauvillíí
Deauvillíí napsal 07.04.15 v 19:37

Jůůů zdravíme sestřičku, a ještě je za rohem! Tak jen krásné zážitky a šťastné návraty!