MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník ZASEJA
Vloženo 8.2.2014
Aktualizováno 8.2.2014

Moje první velká motorka s TP, konečně jsem mohl jezdit i po silnicích, MZ mě překvapila ve všech směrech - jak jízdníma vlastnostma tak hlavně životností

První dojmy - Moto jsem koupil v 17 řidičák byl ještě horkej ale aspon jsem mohl hnet jezdit. MZ byla takřka zánovní měla najeto jen 3500 ale měla vadu - nejela.. známí se pustil do opravy a s pájkou něco poletovalna řidící jednotce zapalování a už to jelo ! a od té doby ani jediná závada co by mě nechala stát na silnici a to jsem na ní najel celkově 33 000 km

Doplňky na motorce - maska, řidítka s hrazdou, přídavná světka, teploměr

Mz byla v době kdy jsem jí měl cca 1996 -1998 celkemv kurzu nebo spíš nic moc lepšího se tu sehnat nedalo obsah 250 byl drahý a jawa 350 to nebylo ono... a ostatní zahraniční značky na ty jsou mohl koukat jen na obrázcích ...cenově pro mě nedostupné

Mz byla koupena v uplně originál ,,ošklivém,, stavu postupem času přibývali upravy a doplnky a to
zvýšení předního světla o 8 cm + maska později bez masky
široká řidítka s hrazdou jelikož jsem jezdil i v terénu byla to nutnost
posunutí zadního blatníku a svetel taky o cca 10 cm výše
pod zadní tlumiče dány nástavce které celé moto zvýšili cca o 3 cm ale tak aby ještě stála bezproblému na hlavním stojanu
následovali přídavná světla - dálková, poziční a i zadní brzdová na motu nejsou skoro vidět ale když se rozsvítí byly nepřehlédnutelné
jiný přední blatník
přidáky 2 budíky jeden mě ukazoval která světla jsou rozsvícená
a asi nejlepší vychytávka byl teploměr + čidlo ze škoda 120 čidlo bylo přiděláno mezi žebra a teplota skutečně odpovídala , běžně na 80 stupních a když jsem ji prohnal terénem hned byl teploměr na 120 a bylo i znát že se jí už moc nechce

ovladatelnost byla ze začátku doblá ale po 33 000 a z toho třetina v terénu bylo z MZ skoro 2stopé vozidlo rám nestojí za nic a trožku se zkroutil

jinak spotřeba kolem 5 l a to jsem jí nešetřil, udržeba myslím že za celou dobu jsem 1 měnil olej v převodovce a destiřky a 1 řetěz jinak nic !

po cca 2 letech jsem se sní rozloučil a koupila jí odemě ženská která mi cca po 14dnech volala že moto nejede a že se rozbylo něco pod nádrží, !!!

tak jsem se k ní vypravil a cestou jsem marně přemýšlel co je pod nádrží co se mohlo rozbýt že to nejede? no k mému překvapení to byl MOTOR ta blbka špatně nabo spíš asi vůbec nedala do benzínu olej !! takže jak to asi mohlo dopadnout tak jsem jí poradil kontakt na dobrý servis

Fellow
Fellow napsal 08.02.14 v 22:12 10b.

Dobrá na stunt