Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník .shgR_
Vloženo 29.1.2014
Aktualizováno 16.11.2020

krásná, lehká, ovladatelná jak na silnici i v terénu, jednobuch

Motorka koupena od Jan Šim** - super jednání, hned jsem motorku bral

Honda XL 700V Transalp: hnusná malá tlustá
Honda XL 1000V Varadero: pro dědy težká
Suzuki DL 650 V-Strom: dlouhá, spíš jen na silnici
BMW R 1200 GS: cena...

První dojmy - Jelikož jsem si ji vezl domu pěkně za sněhu, takže první dojmy- je mi zima a brutální! Na jaře jsem to začal trošku provětrávat. Oproti XT 660 X co jsem měl, tak Tenérko je vyšší, měkčí, hodnější a brzdy jsou takové opatrné- proště motorka napohodu.

Motorku bych doporučil pro - pro kohokoliv, menší vzrůst lidí bude mít problém dosáhnout na zem :D

Doplňky na motorce - momentálně -při koupi =blástry Touratech, plotna Touratech s zadním kufrem Big Husky
další doplňky budou v deníku aktualizovány

Vybral jsem protože- na BMW GS 1200 nemám, Transalp je hnusnej a mrňavej, V-storm strašně dlouhej, Varadero moc mohutný-spíš pro dědy.
Jel jsem zatím jen kolem komína, ale oproti XT 660 X je Ténéré klidný, hodný, bomba posez a nefouká na vás.

Vyjížkdy jsou bomba, nefouká na vás, cestovní rychlost 100-120 úplně v klídku.
Krásná ovladatelnost v zatáčkách, mrzí mě že při prudkém brzdění přední vidlice zapluje dolů (dost hodně). Ale zase v terénu (les, polnačka) skoro nic necejtíte.

Určítě palec hore. Ale teď hledám něco s větším výkonem, protože jezdíme s přítelkyní ve 2. A při závodění na dálnici s mým tatínkem, furt prohrávám. Takže v sezoně 2015 jdu do jiného stroje.
...

Lukyyyy
Lukyyyy napsal 10.09.14 v 09:52 10b.

Koukám, že máme stejnou moto historii akorát já tam mám navíc fekála

Jozef1094
Jozef1094 napsal 26.03.14 v 16:22

Pekna tenerečka

.shgR_
.shgR_ napsal 10.02.14 v 19:14

jop jop

Petr_TA
Petr_TA napsal 09.02.14 v 07:57 10b.

Mooooc pěkná Tenerka