Jawa 350/638 (1988)

Vlastník RoadrunnerCZ
Vloženo 27.1.2014
Aktualizováno 28.1.2014

Legendární česká, poctivá a jednoduchá mašina která podle mě má duši.
Každý ji zná,hodně lidí na ní začínalo. Za málo peněz hodně muziky.
Na naučení je to skvělá strojovna. Buď ji milujete nebo nenávidíte.
Tak jak se k ní chováte tak se ona chová k vá

První dojmy - Zvuk je silně návykový, oproti 175 kývačce je o dost těžší a větší, chce to trochu cviku a člověk si zvykne.Výkon z počátku dostatečný, tahá pěkně. Čím vyšší rychlost , tím větší vibrace, ale nic strašného. Převodovka trpí absencí pátého stupně, co se dá dělat.

Motorku bych doporučil pro - nenáročné motorkáře, pro začátečníky, pro fanoušky značky a pro milovníky klasických motorek jako jsem já :)

Doplňky na motorce - Vezmu to od předu : -větší brzdový kotouč, je podobný těm co mají nové Jawy 650
-vidlice pochází z typu 640,blatník z 639
-jiná spínací skříňka
-zrcátka z Bandita
-bezkontaktní zapalování vape
-nosič,kufr Givi
Teď přes zimu mám v plánu jěště nějaké vylepšení a úpravy.

Tuto Dýmovnici sedlám od podzimu 2010. Chtěl jsem od 18 silnější moto na silnici s papírama, takže na 17. narozeniny jsem si pořídil tuto Jawu 350/638 TS. Peníze na japonce nebyly, Jawky se mě líbili už dávno, výběr byl velký, uvažoval jsem o 634 Konopnici, pak mezi 350 kývačkou a panelkou (těch bylo na inzerátech málo, za moc peněz nebo v dezolátním stavu),
ale po zahlédnutí této Princezny už jsem měl jasno. Zvednuté laufy , padáky, spousta chromu, v předu velký kotouč, VAPE a za byla za slušnu cenu, takže se jelo pro ni.

Máme za sebou tři sezony plné krásných zážitků. Časem se určitě víc rozepíšu, doplním postřehy atd.

Kremeš
Kremeš napsal 19.06.14 v 22:49 10b.

,Jo jo duši.Pekná Jawička

Milan1963
Milan1963 napsal 28.01.14 v 10:25 10b.

Hezká Jawa, přeju další parádní zážitky.

tramp57
tramp57 napsal 27.01.14 v 22:01

Udělal jsi móóóc dobře. Je to pěkná Jawka. Když se budeš kolem ní pořád motat a kutit a dotahovat a leštit ... užiješ si hezké chviky. Dávám ti 10 bodíků

justyn
justyn napsal 27.01.14 v 20:53 10b.

Pěkná Jawka At ti slouži a mnoho km v sedle 638 Máš to za 10b