Jawa 350/638 (1991)

Vlastník Frčaldo
Vloženo 19.2.2018
Aktualizováno 19.2.2018

Jak jsem psal u ostatních JAW... JAWA se neda nějak vysvětlit ... to člověk v jisté fázi musí pochopit.

První dojmy - Znám motorku už dlouho ( kdo taky ne ) po koupi 634 jsem jestě chtěl černou nebo bílou 638 :-) Když jsem na ní sedl byl jsem překvapen že seřízená 350 opravdu nejede špatně .

Motorku bych doporučil pro - Nejvhodnejší? Pro človeka s lehkou mentalní poruchou jako mam ja. Který nechce nejrychlejší motorku , který nechce nejsilnejší motorku , který nepotřebuje jezdi 500 a machorovat na holky :-) to je motorka pro toho kdo ji chce a přeje si jí. Protože to je uplně neco jinyho. To není motorka to už je životní styl.

Doplňky na motorce - čistočisty original :D

Kde bych zase začal .
Myslím , že nemusím dlouze představovat , zná jí vetšina lidí tady at už jí dříve někdo vlastnil nebo na ní dělal řidičak na velkou mahynu Pro mě jako pomerně mladého člověka to je da se říct přemiera na 638. Jednou jsem se na ní svezl u kamoše a byl jsem přijemně překvapen Posez mě baví ... akcelerace neni špatná jen ty bubny ale mě to navadí

Po odložení 634 pod plachtu ... jsem zase začal zas vymyšlet pi***ny a dostala se mi do hledačku 638 jak jsem již psal chtěl jsem bílou nebo černou ... pořad jsem po nich pokukoval a pomalu uklidnoval situaci doma :D a připravoval přitelkyni na to že asi brzo neco přivezu :D

Nahodou jsem seděl na FB a kluk u nějakého příspěvku psal že by možna prodal svojí 638 tak jsem mu ze srandy napsal co by za ní chtěl . Nechal to na mě ... tak jsme se nějak dohadovali až jsme se dostalo na častku , která vyhovovala mě a snad i jemu částka byla slušna. Kluk říkal , že jí měl zadarmo tu jawu . Že jí vyhrabal odnekud ze stodoly v takovém stavu

Prý vymenil čep kyvky , koupil komplet chromy , gumy , duše , spoustu věcí co se tyka el , atd. Je na ní nový lak , ale stříkaný v domacích podmínkach takže žadný zazrak . Až se budu kopat někdy do zadnice tak ji necham nalakovat.

Motorka měla být puvodně prý na vyvoz do ruska a mam štítek v Ruštině ... Jinak jsem hrozně rád , že mám puvodní TP z roku 1991 a jestě puvodní BENEŠOVSKOU SPZ se kterou asi i umřu :D

První jsem se na ní jel podívat na KLE 500 .. projel jsem se a byl z ni docela nadšeny. Doma jsem samosebou řekl , že se jedu jen podívat. Myslím že to bylo v pondělí nebo uterý.
Ve čtvrtek jsem poprosil přitelkyni jestli by mě nehodila na SLAPY :D už čekala zradu .. ty si pro ni jedeš vid? no říkam musim .. to nejde tam nechat :D

po příjezdu klasický scenař jestě jsem jí ukazal přitulce udělali jsme kupku .. ja na ní skočil a jeli jsme

Když jsem jí vezl domu skoro nebrzdila , sjete obložení . Problikla mi občas kontrolka dobijení tak už jsem měl hrachy :D po dojezdu domu jsem měl radost byla to velice přijemna jízda a přišel jsem si na ní fakt dobře ...

Prvotní nadšení zpusobilo zas vetší objednavku drobností co jsem na ní nutně potřeboval :D potom jsem jezdil a jezdil ...

Setkaval jsem se s hrýma majitelama těchto motocyklu

Po přidaní na stranku JAWA350tour na FB jsme se rozhodli že udělame malý srazek u tovarny v Týnci . Par motorek - přejezd na zbořenák a opečení buřtu Tak jsem se konečně dokopal seřidit směs , nasadit padák , který jsem musel trochu srovnat obložení aby to trochu brzdilo , srovnat držaky vyfuku :-/ které jsou ohnuté po poslední jizde ve dvou začali dřít výfuky o tlumiče. Plus vyčistění vyfuku a vyleštění ... byl to super mini srazek :D hlavně jsem to měl asi 5 minut domova

Lidi co maji tyhle motorky jsou jiný než ostatní ... jak jsem možna už nekde psal . Když potkam na japce motorkaře na japce tak se pozdravíme a čus. Když potkam kluka na jawe tak spolu mužeme kecat hodiny a hodiny :D hlavně to nadšení je prostě všechno.

Nic jinyho extra se s jawou zatím nedělo nic kromě směsy jsem neseřizoval pořád jezdí , chytá a vše je tak nějak v ramci možnosti ok :-) Uvidim kolik bude stat oprava motoru na 634 a popř. bych si nechal udělat i tuhle 638 ne že by to bylo špatny, ale začína byt slyšet za studena klika a využil bych toho , že pan co mi dělat motor to jestě děla. Protože nikdy nevím kdy stím sekne.

Až se bude něco dalšího dít :-) vložím do deníku :-)

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 26.05.22 v 00:27 10b.

Hezky jsi to napsal. A černá je nejhezčí.

Jirin021
Jirin021 napsal 25.01.21 v 20:37 10b.

Pěkný kousek železa

Deyva
Deyva napsal 25.02.18 v 20:29 10b.

Taky už to "začínám chápat" Ať jezdí a třeba, dá-li Bůh se potkáme na nějakým Jawa350Tour scuku

Luki42
Luki42 napsal 24.02.18 v 06:45 10b.

T aky mám něco podobného doma se štítkem v azbuce, ale místo chromu mám šedý rám a madla spolujezdce. Ale stroj je to parádní ... česká doména

hajnrich
hajnrich napsal 23.02.18 v 13:12

Jednou jsem za jízdy uškvařil vrabce co se mi narval mezi válce Někde jsem ale četl, že ty 638 měly (aspoň ze začátku výroby) nějakou konstrukční chybu na vložkách válců, kvůli kterým to bylo náchylné k zadírání.