Piaggio X10 350 (2013)

Vlastník Gandalf007
Vloženo 16.12.2013
Aktualizováno 26.10.2016

Dobře vymyšlený, na pohled atraktivní skútr s moderní technikou a přiměřeně výkonným, úsporným motorem.

Motorka koupena od FIRMA:DMOTO (Popůvky) - rychlý a vstřícný přístup, zkušenost se servisem doplním.

Yamaha X-max 400: úzká a nízká přední kapotáž, menší prostor pro nohy
Kymco Xciting 400: poloviční prostor pod sedlem, nedostatek odkládacích prostor, nehezká konstrukce nosiče top case, autorizovaný prodej až 2014

První dojmy - Skvělý zátah motoru od prvního otočení rukojetí plynu, příjemný nástup brzd a jejich dávkování. Spousta místa pod sedlem a další přihrádky s 12V zásuvkou a USB, promyšlené drobnosti a velmi vydařená přístrojová deska.

Motorku bych doporučil pro - toho, kdo má rád italský design, rychlou pohodovou jízdu a věří italské technice ;-)

Doplňky na motorce - originální top case (menší model - 36 l), vyšší plexi Givi D5604ST s deflektory na ochranu rukou,

X10 350 jsem si vybral, protože za přiměřeně (nikoliv málo) peněz nabízí do detailu promyšlený skútr vybavený moderním motorem poskytujícím velmi slušný výkon, současně ekonomický provoz a to vše zabalené ve velmi líbivém kabátku. Ve srovnání s konkurenty Piaggio nabídlo nejpohodlnější podvozek, nejlepší ochranu jezdce díky promyšlené přední kapotáži (plexi vyměním za větší od Givi), spoustu místa pod sedadlem (52 l), tři schránky pod řídítky - velká uzamykatelná se zásuvkou 12V a dvě menší (v jedné konektor USB). Promyšlené detaily jako posuvná bederní opěrka sedla, boční stojan, který vyklopením jednak vypne motor a jednak aktivuje brzdu zadního kola nebo elektrické otevírání kufru pod sedlem a palivové nádrže. Zajímavostí je dvojí režim mapování vstřikovací jednotky (Normal a Eco), který v režimu Eco údajně méně zatěžuje motor a přináší tak lehce nižší spotřebu a zvýšení životnosti součástek motoru. Z praktických věcí se mi líbí velmi rychlý a jednoduchý přístup k akumulátoru nebo uložení nářadí zasunutím do speciálně připravené přihrádky v uzamykatelné skříňce pod řídítky. Zaujala mne také funkčnost ASR, který citlivě zamezil protočení zadního kola při rozjezdu na hladším betonu. Za zmínku také stojí prodloužený servisní interval - malá prohlídka s výměnou oleje po 10 000 km a velká s výměnou chladící a brzdové kap. a servisem variátoru po 20 000, tedy malá mi vychází zhruba po roce a velká po dvou letech.
Řádná delší vyjížďka a více praktických zkušeností přijde až na jaře, ale skútr jsem zakoupil už v prosinci, protože veškeré nově dovezené kusy už mají o cca 10 000 Kč vyšší cenovku.

Gandalf007
Gandalf007 napsal 18.04.17 v 13:57

U Tesca jsi mohl vidět, event. nového majitele, který je taky z Brna a skútr mu patří od loňského závěru roku. K objemu - výkonově to bylo zhruba srovnatelné s plnotučnou čtyřstovkou, což je pro 330 ccm slušná vizitka. Verze X10 500 už byla celkem rozežraná a i mne překvapilo, že nebyli schopni do stroje, který označují za "vlajkovou loď značky Piaggio", nabídnout třeba 600 dvouvál. Podvozkově by na to skútr měl.

Raptor71
Raptor71 napsal 13.04.17 v 10:25 9b.

Hmmm, docela pěknej autobus (myslím, že jsem tě viděl včera v Kr. polu u Tesca , páč takovejch moc po Brně jezdit nebude. Mě na tom vadí ten malej obsah. Kdyby to mělo aspoň 600 nebo raději víc... tak bych o tom uvažoval. Ale už jsem koupil Integru )

Martin__K
Martin__K napsal 23.01.17 v 09:04 10b.

pena recenze, davam 10b, hned mam o cem uvazovovat na pristi sezonu

mokomido
mokomido napsal 26.10.16 v 16:11 10b.

Jo piaggio je piaggio

Tomlon
Tomlon napsal 22.08.16 v 22:14 10b.

Super!