Jawa 250 Pérák (1950)

Vlastník Kuba-P
Vloženo 30.11.2013
Aktualizováno 12.5.2023

Krásný veterán a stále je na něm prima svezení!

První dojmy - Po náročné kompletní renovaci a nemalým investicím, což vše zabralo asi 3 roky, jsem se poprvé svezl na péráku. Motor byl akorát po výbrusu, tak jsem motorku šetřil. Pomalu jsme si na sebe začali zvykat. Motorku jsem zajížděl a přicházel na to ji ovládat. Dnes super svezení, na veterán je docela svižná. Samozřejmě nejde srovnávat třeba s GSR 750 a podobné.

Motorku bych doporučil pro - nadšence - veteránisty

Doplňky na motorce - Neoriginální zapalování vape

Veterána jsem vždycky chtěl. Ale na ježdění, ne jen na oprašování v garáži. Chtěl jsem abych se na tom veteránu nebál vyrazit i na delší projížďku, trochu to jelo a byl to elegantní stroj. A to pérák je! Motorka, která navíc předběhla svou dobu a proslavila český průmysl za hranicemi. Navíc měl Jawu 250, typ 11 kdysi děda. Jezdil prý se sajdkou a vozil v tom třeba autogen po melouchách. Takže jawa pérák je už má srdcová záležitost.

GHM
GHM napsal 07.02.24 v 17:09 10b.

Pekna masinka

O.N.E.
O.N.E. napsal 16.03.23 v 07:00 10b.

Moc pěkný peraček

tramp57
tramp57 napsal 07.12.13 v 20:40

Kus poctivé práce při výrobě a opět při renovaci. Jawka je nezmar. Ten čas strávený při repasi a nemalé penízky ti vyváží potěšení jezdit na tak krásném stroji. Jasných 10 bodíků.

rikyfz8
rikyfz8 napsal 07.12.13 v 19:32 10b.

máš můj obdiv za trpělivost. je krásná

mirecc
mirecc napsal 07.12.13 v 11:36

Tohle se prostě nedá srovnávat - nádnerná česká krása,člověku až srdce poskočí.Nemám prostor pro druhou moťku - veterána,tak jenom tiše závidím ... přeji hodně radostných chvil ...