Jawa 350/634 (1982)

Vlastník tonek1
Vloženo 21.10.2013
Aktualizováno 22.10.2013

Je to motorka po které jsem od svých klukovských let toužil.Pořídil jsem si ji až ve svých 42 letech.Ležela 18 let v panelákovém sklepě, až jsem ji jednoho dne vysvobodil,jak šípkovou růženku.Dal jsem za ni poměrně dost peněz ale nelituju toho.

První dojmy - Motorka je v naprosto výjmečném originálním stavu a nic na ní není renovované ani vyměňované,mimo několika gumových dílů,pneumatik a generálky motoru z důvodu vyrezlého válce a oxidací zničených ložisek na klice,výměna zapalování za vape.

Jízdní vlastnosti motorky jsou překvapivě dobré.Podvozek je na rozdíl od kalifa se kterým jsem docela dost najezdil,komfortní a rám pěkně tuhý,žádné vlnění v zatáčkách.Brzdy jsou trochu slabší,ale pro moje ježdění dostačující.Bohužel výkon motoru se ke kalifu ani přibližně nedal přirovnat.Možná to je do jisté míry dané tím,že motorka je asi o dvacetpět kilo těžší než kalif.Já jsem se s tím v žádném případě nehodlal smířit a začal jsem s úpravami motoru.Zvětšení objemu motoru sice pomohlo kroutícímu momentu v nízkých otáčkách,ale stále mi chyběl ten nekončící zátah jako u kalifa.To se povedlo vyřešit menší, i když trochu partyzánskou úpravou sání.S výfukama jsem zatím nic nedělal a asi ani nebudu,protože motorka jede o poznání lépe než před tím a zřejmě díky změně kompresního poměru má i nižší spotřebu.Samozřejmě,že se nemůžu rovnat dnešním moderním motorkám ale pro mne je jízda na tomto stroji prostě zážitek.Ti kterým se bez modrého dýmu těžko dýchá tak jako mě,jistě vědí o čem mluvím.

venkovanzkhor
venkovanzkhor napsal 05.07.15 v 22:13 10b.

koudelka_v
koudelka_v napsal 26.02.14 v 20:09

Moc pěkná Konopnice!

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 13.12.13 v 14:17 10b.

Pěkná , gratuluji k pěkné České motorce. Deset bodu. Přejí spoustu krásných zážitků na silnicích v příštím roce. Prima sezonu 2014

Sema
Sema napsal 28.10.13 v 21:15

Moc krásná Jawa

mašány
mašány napsal 28.10.13 v 09:29

Je pravda,že je pěkná a ma něco do sebe ale calif je calif stím nic nenaděláš.Hodně štastných km