Kawasaki KLE 500 (2004)

Vlastník Radek2107
Vloženo 6.10.2013
Aktualizováno 2.7.2022

Vloženo: 26.07.2023, Uskutečněno: 02.07.2023, Stav tachometru: 73330 km, Zhlédnuto: 29x

Volná neděle bez rodiny a slunné počasí=výlet na motorce. Už dlouho jsem se chystal navštívit vojenské muzeum v Lešanech a konečně se naskytla příležitost. Jako vždy mimo hlavní cesty. Při průjezdu Českým Brodem mi to nedalo a zajel jsem se podívat přímo pod stožáry vysílače v Liblicích. Pak už jen Kostelec nad Č. L., promotat se pod Prahou až do Lešan.
Vstup se neplatí. Zpočátku jsem si myslel, že tam toho moc k vidění není, než jsem začal postupně procházet hangáry plné techniky tematicky řazené podle časových období. Vše je tak nádherně udělané, že jsem jen zíral. Návštěvu tohoto místa beru jako povinnost pro všechny, které zajímá technika všeobecně. Za zvláštní zmínku stojí hangár s expozicí věnovanou tankové bitvě u Ostravy ke konci 2. sv. války. Jdete tam zákopem a podlézáte i tank, vše je doprovázené zvukovými efekty. V ten moment jsem si uvědomil, jaké mám štěstí, že jsem v žádné takové situaci nemusel být.
Plný dojmů jsem se po třech hodinách zase vracel pohodovým tempem domů. Ale upřímně řečeno, jízda kolem Prahy není až tak zábavná, i přes velkou snahu vyhnout se hlavním silnicím. Osídlení je tu prostě příliš velké.
P. S. Vybrat ty nejlepší fotky a exempláře je těžké, tak jsem dal jen skromný výcuc.

Hyacint (42) napsal 28.07.2023 v 21:50

Dobrý.

SLAY (839) napsal 28.07.2023 v 21:44

hodně jsi mě navnadil ,i fotek to vypadá parádně letos to už musím dát

StB (26) napsal 27.07.2023 v 13:33

Lešany jsou parádní, taky doporučuji, ale umělce který namaloval tank na růžovo bych zavřel za hanobení techniky.

elvis78 (139) napsal 26.07.2023 v 18:57

• Po naší republice den 4. konec

Odpočinutý jsem začal poslední den výletování. Opět slunné ráno a kolem mě nádherná krajina Šumavy. Nikam jsem nespěchal, chtěl jsem navštívit hrad Švihov u Klatov, první prohlídka od 10 hod. a já to měl jen 70 km. Přes

Vloženo: 25.05.2024
    Uskutečněno: 10.05.2024
  • Po naší republice den 3.

Třetí den je přede mnou. Skromně jsem posnídal, sbalil se a opustil Krucemburk. V Přibyslavi jsem doplnil zásoby jídla, pití a benzínu. Pokud je to možné, vyhýbám se větším městům, udělal jsem výjimku a projel Jihlavu,

Vloženo: 24.05.2024
    Uskutečněno: 09.05.2024
  • Po naší republice den 2.

Druhý den mě přivítal slunečními paprsky a jasnou oblohou. Nasnídal jsem se, sbalil své saky paky a již v osm hodin jsem seděl za řídítky. Čekal mě vcelku náročný den, ale těšil jsem se, neboť se podívám do míst, která j

Vloženo: 22.05.2024
    Uskutečněno: 08.05.2024