Yamaha Axis 50 (1997)

Vlastník
Vloženo 27.9.2013
Aktualizováno 7.4.2015

rychlé,levné přibližovadlo kolem komína

První dojmy - Zkušeností s padesátkovými skůtry mám hromadu,ale tenhle klame vzhledem.

Doplňky na motorce - Flaška polosynťáku Mogulu pod sedlem.Mimo nádobky mazání vždycky šplejchnu i do nádrže.Jezdil jsem už kdejaký olej v různých dvoutaktech,ale tady jednoznačně výkon převyšuje cenu.

Po prodání Mosqita mi začlo chybět nějaké levné popojížďedlo,když se naskytla příležitost koupit tohodle bzuka vůbec jsem neváhal.Na první pohled je to ošklivák,ale už jsem si na něj zvykl a začíná se mi líbit.Rozhodně lepší jak nová čína která má design závoďáku ale sotva se vleče.Axis vypadá jak slimák,ale letí jak raketa.
Výhody:Spotřebu benzínu jsem nedokázal změřit,skoro mám pocit že se v nádrži množí.Maximálka 70km-v sedě,80km -v leže(nesmí foukat proti)ve dvou 60km(nesmí přijít kopec).Pneu Pirelli-super lepidla.Podvozek Paioli,brzda Brembo.
Pohodlné sezení,spousta úložných prostor po celém skůtru.
Nevýhody:Pod sedlo se vejde jen otevřenej škopek,vyteklá přední vidlice,sem tam něco upadne.Není vinou stroje ale povrchu vozovek

V současné době po repasy a úpravě přední vidlice-je to mnohem lepší!!!
Vyměněn vzduchový filtr za průchodnější Mallosi+dotryskovaný karburátor

Tak máme za sebou první rok soužití a dělá mi jenom radost.Původně jsem čekal že už bude po smrti,ale stále jezdí!
Úpravy:kola v bílém komaxitu-vypadá to parádně,akorát to nikdy nevydrží dlouho čisté.Zkoušel jsem několik typů výfuku.S nejlepším mi radar naměřil 84km/h(přetočil jsem ručičku tachometru dokola). Bohužel to nemělo spodek a jízda do práce proti větru byla neskutečným trápením.Když se motor rozmotal do správných otáček bylo to pro změnu peklo!!Nakonec jsem obrečel 10km/h z maximálky a vrátil se k originál výfuku-koncovka je ale nasazovací tak ještě zkusím něco naladit až bude čas.Dal jsem nové brzdové desky,ale s pidi kotoučem na předku furt nic moc.Při brždění z maximálky musím zapojit obě ruce a pořádně mačkat.Zadní tlumič o 15mm delší zdvih-líp to jde do zatáček a nechodí tak často na doraz.
Původní plán že až ho zadřu tak ho hodím do šrotu nebo rozprodám na díly jsem si rozmyslel.Až ho zadřu udělám výztuhu mezi krk řízení -sedlo a překopu ho na osmdesátku.Jestli to poletí kylem tak nevim jak to udržím na silnici ale cítím hroznou potřebu to zjistit!!!
Nějak se mi furt nedařilo ho zadřít,tak jsem ho prodal...

KUBII
KUBII napsal 27.09.13 v 20:58

KUBII
KUBII napsal 27.09.13 v 20:55 1b.