Yamaha Axis 50 (1998)

Vlastník StrejdaMortymer
Vloženo 28.1.2015
Aktualizováno 28.1.2015

Přemýšlel jsem z nostalgie jestli ji sem dát, ale pak jsem řekl, že i jo

Motorka koupena od Nová od Yamahy

První dojmy - Byla to vůbec první motorka, na který jsem v životě seděl. V tý době mi bylo asi 10 let :-)

Bylo nebylo.
Když sem byl ještě mladej capart, lítal jsem na tom po vesnici pro cukrátka do krámu. Bylo mi nějak 10 let když jsem na to poprvý sedl a byl to neskutečnej pocit.

V tý době mi bylo fuk, že to nema STK, dokonce to nebylo ani přihlášený. Děda si tuhle krasotinku koupil jako přibližovadlo z vesnice do vesnice. Tudíž to ani nepřihlásil a skůtr byl do svého zničení veden jako vozidlo pro použivání na "soukromých komunikacích".

Byla to doba, kdy nebyly žádný digitální foťáky, fotilo se hezky starejma zrcadlovkama. Tudíž fotku bohužel nedohledám. Nicméně pár slov o ní rád napíšu.

Děda měl doma vždycky hromadu motorek. Stary jawy, nějakou třindu, rikšu, pařeza, ktery po několika letech prodal fanouškům na renovaci a pořídil si tohle na drcání po vesnici. Učil na ní jezdit mýho bratrance, kterýmu jsem v tý době těžce záviděl, že na tom vůbec jezdí.

Když jsem časem trochu vyrostl tak mě na tom bratranec trochu učil,o motorkách jsem věděl velký prd, jen to, že jsou brzdy jinak než na kole a že mam lehce tahat za plyn. Když jsem se trochu otrkal a začal lenivět, tak jsem si ji "půjčoval" na ježdění po vesnici a do krámků pro rohlíky a cukrátka a fofrem se vracel domů dřív, než se děda vracel z práce.

Kolikrát se doma nervovali že to prej moc "žere" , ale přece to je dvoutakt, že jo a je to normální. Mnou to určitě být nemohl, že mizel ten benzín

Pamatuju si jak jsem kolikrát dobrovolně lital s kanistrem na benzínku pro olej a benzín, abych posekal zahradu sekačkou, ale tajně jsem si dolival, abych mohl dál lítat a honit s tím holky

Jelo to neskutečně, těch 50km/h bylo pro mě to samy, jako start stíhačky. Vzpomínám, že sem s tím snad jel všechny disciplíny co existujou, přes enduro do lesa, trial a motocross Neřešil sem kolikrát, že byly závěje sněhu a i tak jsem jezdil. Dodneska se divím, že jsem se ani jednou na těch pidi kolečkách nerozsekal.

Rád na ní vzpomínam, bohužel když mi bylo kolem 13 tak šla do šrotu. Na vině byl propaleny ventil a KO kroužky s pístem.

Sonyjarek
Sonyjarek napsal 04.04.15 v 10:41

Souhlasím se Suzuk

SuzukiJanie
SuzukiJanie napsal 04.04.15 v 10:39

máš dobrého motorkařského ducha, to se musí nechat, kde jakej rádoby motorkař by si na profil nedal skůtříka :D :D :D .