Kawasaki Z 1000 (2005)

Vlastník fandaism
Vloženo 26.9.2013
Aktualizováno 2.5.2015

Dlouho jsem koukal po litru, až jsem na něj narazil. Tak tady je!

První dojmy - Dojmy z první jízdy byly obrovské. Pocítil jsem veliký rozdíl oproti hornetu. Už jen posez, který je daleko více sporotvní, dává napovídat, že to není nějakej znuděnej naháč. Oproti sršnovi se mi zdá daleko více ovladatelná, nevím čím to je i když má o 30 kg více...

Po 4-letých zkušenostech s Hornetem, jsem uvažoval mezi dvou - hrnkem a čtyř - hrnkem, nakonec jsem se rozhodnul pro 4. Protože to co ten motor dělá ve vysokejch otáčkách je prostě neskutečný. No zeda jsem koupil asi pro to, že v litrovejch naháčích byl cenově nejdostupnější. Šilhal jsem eště po FZ1, ale ceny okolo 110 a + mě odradily.
Motor táhne krásně už od spoda, oproti šestce propastnej rozdíl:_) Bohužel co mě malinko vadí, tak jsou vibrace od 7000 nahoru. Nevím, jak je to u ostatních litrů, ale u Horneta jsem točil 12000 a jen si vrněl. Tu se bojím že přijdu o značku. No snad si na to zvyknu. Ovladatelnost je suprová, Pancéřky fungují obstojně, ale možná by to ještě sneslo desky od Bremba. Zvuk. To je kapitola sama pro sebe. V menších otáčkách je slyšet hrubší muzika, ale nad 6000 je slyšet tak akorát velký prd, takže až budou chechtáky, tak určitě filtr, vejfučky a možná i ten dynojet. Spotřebu jsem zatím ještě nezkoumal, ale typuju, že při normálním svežení se nad 6 nedostanu. Zatáčky už se na mě těší, tam je tahle motka doma. Každopádně na rychlé přesuny s kolegama na kapotách to určitě není, leda že by byl člověk tak malinkej a nacpal by se za ten titěrnej štítek:D. Toť zatím vše. Další info na Jaře

Marťas21
Marťas21 napsal 20.01.14 v 15:29

Jó jó, je to pecka na Zedovi . Ať už máme jaróóó!!! :´-

xPetter
xPetter napsal 19.10.13 v 10:50 10b.

Krasný kousek...

Dava_S
Dava_S napsal 09.10.13 v 21:30 10b.

litrový Zetko s těmahle laufama je fakt nádherný

HonzaZ1000
HonzaZ1000 napsal 30.09.13 v 21:55

Krásně zachovalej Zed.. Ať slouží a přeji mnoho spokojených kilometrů v jeho sedle.. 10b

Petr1969
Petr1969 napsal 27.09.13 v 14:32 10b.

Pěkný 10b