Kentoya Trigger Generic 50 SM (2007)

Vlastník Stellča
Vloženo 10.9.2013
Aktualizováno 2.10.2015

Taká motorka akurát do ruky. Na to, že je to len 50 je výzorovo celkom veľká, malý objem motora mne ako začiatočníkovi maximálne vyhovuje, ešte stále aj napriek tomu občas spolu bojujeme ;)

Derbi Senda 50: ...chcela som pôvodne \"derbinku\" ale jednoducho, financie nedovolili.
Gilera DNA 50: DNA-čko bola síce moja vysnívana motorka, už len tým že je to skúter, čo vyzerá ako motorka:D ale je ťažko zohnateľné...tak som sa rozhodla radšej rovno presadnúť na motorku

První dojmy - Motorku sme kúpili ako nepojazdnú, chvíľku trvalo než som konečne na nej sedela prvý krát. Po prvej jazde som nebola veľmi spokojná - ešte mala svoje "muchy" (napríklad spojka prešmykovala, slabý záťah od spodu, trošku lenivé pri rozbiehaní... /sorry za neodborné výrazy, predsa len som holka :D/). Potom však prešla pár úpravami - a to vám len potom bol pocit!! Niečo úplne iné. Síce na tej 50 musím radiť ako blázen a do väčších kopčekov máme problém - nemáme to ešte spolu nacvičené - už teraz, po prvých pár jazdách je to môj miláčik a nedám na ňu dopustiť:)

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že sadne všetkým začiatočníkom s dlhými nohami ;D

Takže, moja prvá motorka. S úsmevom na tvári a mierne rozklepanými rukami chytám kľúčiky do rúk, sadám, nakopávam, zohrievam motor, zaradím jednotku, pustím spojku a... motorka skape, hah.

Prečo práve táto motorka? Jednoducho som ju videla na inzerátoch, očarila ma, nemala zlú cenu, tak sadáme do auta a už aj ideme po ňu. Jediné čo som naozaj riešila pri tejto motorke bola pre mňa závažná otázka, či z nej dočiahnem na zem. Síce nepatrím medzi krpcov, predsa len motard je motard :) Našťastie, dočiahnúť som dočiahla, hlavná otázka splnená.
Technicky nebola vo veľmi dobrom stave - mala strhnutý závit na hlave valca (bývalý majiteľ si myslel, že má prasknutú hlavu, našťastie to bol len závit), prešmykovala spojka, záťah od spodu nula bodov (nejaký pošukaný génius totálne vykuchal výfuk), príliš veľké reťazové kolečko (14! jakože rozbehnúť sa na tom ani za toho boha! momentálne je tam 11), pokazené olejové čerpadlo, dolámané páčky a nefunkčná palubovka (to ma celkom mrzí, lebo vyzerala fakt super a hlavne ako začiatočník kontrolku neutrálu potrebujem).

Všetky tieto závady sme však celkom rýchlo odstránili (okrem tej palubovky) tak už veselo spolu jazdíme. Inak som s ňou maximálne spokojná, je malá a pri tom veľká, ľahká - nemám problém ju zdvihnúť zo zeme (teda, nie že by som ju hádzala po zemi... ale chápete:D) a celkovo - veľmi šikovná motorka. ;)

JA-NE
JA-NE napsal 03.10.15 v 15:25 10b.

pekny funbike nech vam to jazdi

Radek1980
Radek1980 napsal 02.10.15 v 22:09 10b.

Peknej off roader!

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 02.10.15 v 21:37 10b.

Thunder
Thunder napsal 19.12.14 v 18:28 10b.

sluší vám to spolu

Vaklaf
Vaklaf napsal 12.05.14 v 16:22

Sluší vám to spolu, ať slouží 10b.