BMW R 1150 R (2001)

Vlastník Saladin_hk
Vloženo 31.7.2013
Aktualizováno 10.9.2013

Hledal jsem motorku pro ježdění do práce a nějaké to cestování s drahou polovičkou. R1150R dokonale splnila moje požadavky. Ročník 2001, najeto něco přes 40 000 km. Bomba

BMW R 850 R: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy prostě skvělé. Motor běží jako na drátkách. Podvozek je skvělej, předek se díky teleleveru nepotápí, brzdy s ABS a posilovačem mi dávají klid v duši. Motorka mi hnedka sedla. I když je trochu těžší, jakmile se rozjedu, není to vůbec znát...

Proč jsem si tuhle motorku vybral? Tak zaprvé jsem už od začátku trval na BMW. Ani nevím proč, ale v tuhle firmu mám prostě důvěru a nebojím se, že moto bude trpět jakýmikoliv "dětskými nemocemi". A taky že netrpí.
Od prvního svezení mi bylo jasné, že jsem se trefil do černého. Motor 1130 kubíků mi dává dost prostoru jak pro klidnou jízdu mimo město, pro popojíždění po městě i pro předjíždění. Prostě když za to zatáhnu, tak vystřelí. Někdy ani nepodřazuju - není to potřeba.
Podvozek na silnici pěkně drží, i na D1 se necejtim, jako že by mi měla odpochodovat páteř. Brzdy mají ABS a posilovač - při zmáčknutí přední brzdy si automaticky vypomůžou i zadní brzdou. Na stroj z roku 2001 je to bomba, protože tohle nemá kdejaká moderní motorka.
Kardan drží.
Když na ní navěsim topcase a dva kufry. Pohodlně se tam zabalím i s přítelkyní. Ve dvou nemáme jedinej problém.
Delší cesta mě teprve čeká, ale nepředpokládám, že bude nějakej problém.
So far so good...

10.9.2013 Tak jsem si v srpnu naložil první delší úsek. S přítelkyní jsme se vydali na prodlouženej víkend do Alp na Hintertux. Cestu tam jsme si rozložili do dvou částí - 1. den z Prahy do Lince a 2. den z Lince na Tux. Bohužel mi nevyšla zajížďka přes národní park Gesause (doporučuji), ale i tak skvělej víkend. Cesta zpět nebyla už tak zábavná, protože jsem se musel dostat do Prahy během jednoho dne, takže jsem celou cestu valil po dálnici. Na tomhle stroji to není špatný, ale nesmíte zapomenout, že tý kapoty tam taky moc není. Mám sice vysoký plexi, ale i tak prostě fouká... Navíc jsem si před odjezdem nazpět všimnul, že mi teče olej z motoru. Nic příjemnýho, ale když se mašina zahřála, přestalo to, tak jsem koupil pro jistotu pixlu oleje a jel jsem. Sakum prdum za 4 dny asi 1500 km.
Po příjezdu jsem se objednal na prohlídku do Mostkovic (zasvěcenci vědí, ostatním radím informovat se). Kromě olejovýho filtru, kterej byl "dotaženej rukou" a proto tekl, mi ještě přišli na vadný ložisko v náboji zadního kola (takže výměna) a celkově mi mašinu seřídili. Konečně mám jistotu, že nejezdím na vraku
Taky jsem si udělal obrázek o spotřebě - hladový oko mi začne svítit s železnou pravidelností po najetí 240km. V tu chvíli podle příručky zbývá ještě 5l v nádrži (z celkem 21 litrů), což nám dává spotřebu 16l na 240 km a to je asi 6,5 na 100. S kuframa a přítelkyní to docela jde...

alterego
alterego napsal 22.05.14 v 22:19 10b.

Jenik
Jenik napsal 21.11.13 v 21:00

Další černá do party

Téjé
Téjé napsal 28.08.13 v 22:00

Vypadá moc pěkně . Myslím, že budeš s volbou spokojen. Já jí teď jezdím 3. sezónu a o jiném stroji ani trochu neuvažuji.

Saladin_hk
Saladin_hk napsal 05.08.13 v 08:40

Díky chlapi...

Milan1963
Milan1963 napsal 01.08.13 v 12:31 10b.

Známý ji má také. I mě se líbí, má pozitivní recenze. Přeju příjemné cestování.