Jawa 250/592 panelka (1965)

Vlastník Filda1
Vloženo 30.7.2013
Aktualizováno 12.7.2015

Je to trošku něco jiného než normální 250. Jedná se o tříkolku na základě Jawy 250, ke které byla připojena korba.

ČZ 175/505: Známý mi ji nedoporučil, vzhledem k tomu, že je ten motor slabý a prý to není technicky úplně dokonalý stroj. Rozhodně uveze méně než moje 250ka.

První dojmy - Je to docela šok, když člověk přesedne z normální motorky. Musíte si uvědomit, že všechno musíte utočit rukama a náklon není, ale jde o zvyk. Motor parádně šlape a motorka má pořádnou sílu. Je to skvělý pracant.

Motorku bych doporučil pro - Pro vesnického člověka, co potřebuje makat na zahradě, v lese a tak.

Doplňky na motorce - Korba ze dřeva na železné konstrukci.

Vybral jsem si ji, protože jsem chtěl a potřeboval nějaký stroj typu malotraktoru, který bych využíval při práci v lese nebo někde, kde je to na vesnici potřeba. Zatím jsem dával nový lak, protože jsem stroj koupil v dost zrezivělém stavu a také připravoval nová prkna na korbu. Nyní je už vše připraveno k použití a zbývá jen přední blatník. Jak bude patrné z obrázků, tak základ (motor, elektronika a kostra) jsou z Jawy 250 a přední vidlice se svítilnou a budíky je z Jawy 350/634.
Jízda dobrá, motor bezvadný, brzdy dostačující, podvozek natřený, ovladatelnost je o zvyku, na spolujezdce není místo, úložný prostor je kubík maximálně, na spotřebě nezáleží a servis se zvládne doma.
Motorka je určitě nejlepší do terénu, protože policie ČR by jí asi moc nepřivítala na silnici. A na cestování to asi taky moc nebude.

Jardas444
Jardas444 napsal 30.07.13 v 16:55 10b.

Dobrý samo domo .Máš to za 10b.