Jawa 50/21 Pionýr (1977)

Vlastník hata
Vloženo 30.7.2013
Aktualizováno 30.7.2013

dostal jsem ho od tatíka v docela špatném stavu a asi po třech měsících práce je z něj docela pěknej kousek

První dojmy - Když jsem ho přivezl,tak sotva jel,všechno špinavý od oleje, každej šroubek zrezlej a uvolněnej,prostě hrůza. Plech pod sedlem ,byl obouchaný a na několika místech praklý a maska taky. Tak jsem se pustil do renovace.

Motorku bych doporučil pro - je to nejlepší stoj pro začínající motorkáře. Začínal na něm skoro každý.

Doplňky na motorce - snažil jsem se přiblížit co nejvíce originálu

Tatík ho chtěl odhlásit a nechat dětem do lesa,ale byla by to škoda,tak jsem se ho ujal. Sice oprava stála bez mála 12 tisíc,ale stálo to za to,teď už jezdí a funguje jak má. Byl rozdělanej do posledního šroubku,novej lak,ráfky a výplet,všechny gumy,řetěz,rozeta,bovdeny a celková generálka motoru.Bez jakýchkoli úprav jede po rovince 70km/h,takže práda,po zajetí motoru dám menší rozetu,aby jel rychleji.

hata
hata napsal 16.12.13 v 17:02

díky, ale tuhle hračku zvládne dát dohromady každej a hlavně jestli na něm začínal jako já

ZRX
ZRX napsal 25.08.13 v 22:16 10b.

Jsi šikula

hata
hata napsal 19.08.13 v 20:40

původně to nejspíš byla 20,ale dostal jsem ho takhle bez plechů

Jardas444
Jardas444 napsal 30.07.13 v 17:14 10b.

Moc hezká práce .Je dobře že ses jí ujal .Ale ten výfuk tam bude asi správně.Soudím podle hliníkového háčku na plechovém krytu pod řidítky.Na novějším typu už nebyl a ty boční lišty už asi někdo uloup .A podle nožní brzdy to asi byla kdysi dvacítka.Ta brzda byla vedená pod nožním plechem a šla skrz něj nahoru.Proto je tak ohnutá.Nebo jí někdo vyměnil. Máš to za 10b. a užívej si ho

Milan1963
Milan1963 napsal 30.07.13 v 14:34 10b.

Pěkně udělaný, jen ten výfuk se mi zdá je ze staršího ročníku (s lištami na karoserii).