BMW R 1200 GS (2005)

Vlastník PavelFru
Vloženo 19.7.2013
Aktualizováno 14.4.2017

Vloženo: 10.07.2016, Uskutečněno: 10.07.2016, Stav tachometru: 43300 km, Zhlédnuto: 22x

Po nějakém čase opět šotoliny. Využili jsme dny volna a naplánovali cestu do Albánie. Trochu neznámá, ale o to krásnější. Ve čtvrtek po obědě 30.6. jsme nabrali směr Rakousko a po sprškách a sluníčku jsme nakonec dorazili do kempu v Mariboru. Potom následoval přejezd Chorvatskem do BIH. Tato země byla pro mě neobjevenou a je jistým zvláštním koutem světa s pozůstatky válečného konfliktu. Hodně zvláštní a mající své kouzlo. Zde začaly šotoliny (Mmch silnice druhé třídy to jsou samé šotoliny) a následná cesta do Sarajeva do olympijského areálu ZOH84. Vřele doporučuji. Další cesta s mírný blouděním nás zavedla do vesnice Lukomir, kde se před 300 lety zastavil čas. Neuvěřitelné, že ještě něco takového existuje. Další přesun již směr Černá Hora/ Durmitor/ Žabljak. Potom už Albánie, která je zemí kontrastů. Jestli se někdo někde inspiroval hraničním přechodem v pohádce 3 veteráni tak to bylo právě zde. Tato země je plná krásné přírody, lidských lidí a národní park Theti opravdovým off roadem, alespoň pro mě. Rozepisovat se nebudu jen tuto zemi vřele doporučím. Jídlo je naprostá fantazie, šotoliny masakr, moře čisté ( tedy mimo města), všude samý mercedes a pohoda. Kolik km odněkud někam nikdo neví a každý říká 1,3 nebo 30 km kdo by to řešil. Kdo chce nasát kouzlo této země měl by si pospíšit neb jinak hrozí vyasfaltování a konec legrace. EU se snaží budovat infrastrukturu takže chvilku nevíte jestli jste na passu delo Stelvio nebo ještě v Albánii. Nějak mi to nesedí a těm zvířatům co se po těch asfaltech pohybují asi taky ne. Poslední zemí, kterou jsme navštívili bylo Řecko a potom už trajektem do Benátek a zpět domů. Ikdyž po přechodu hranic nás ten všudy přítomný stres, bilbordy a naši řidiči moc nepotěšili. Nějak se nám ta lidskost vytrácí. Celkový dojem z dovolené je, že čím mají lidi větší prd jsou šťastnější připadá mi.
Pneumatiky Metzeler Karoo 3 všechna čest co ta guma vydrží, klobouk dolů.

lopata75 (111) napsal 10.07.2016 v 22:30

Hezký a pravdivého napsaný. Jel jsem loni stejnou trasu a měl jsem taky stejný pocity!

• Servis 40 tkm

40 tkm je tady a tak nastal čas na výměnu pneu, olejů, filtrů atd. Už jen ventily a brzdovku a máme zase na 10 tkm klid. TKC 80 daly 10 tkm a nyní zkusíme metzeler karoo 3. První dojmy jsou: víc to hučí, ale jsou stabiln

Typ: Údržba
    Vloženo: 23.04.2016
    Uskutečněno: 22.04.2016
  • Alu kufry s nosiči bmw

Vario kufry jsou prima, ale přece jen alu kufry budou praktičtější a mám obavy případného pádu na nějaké té šotolině. Kufry jsou o něco větší než varia a chování moto s bočníma kuframa v porovnaní s jízdou jen s topcase

Vloženo: 30.03.2016
    Uskutečněno: 30.03.2016
  • Šotoliny v Alpách 2014

Po roce opět Alpy, ale tentokrát jsem obul špunty a dal trochu off roadu. 80% silnice a 20% terén, spousty zatáček jak na silnici tak mimo, spaní na divoko, déšť, sníh, ale pak už jen slunce a samé krásy. Po vzoru zde z

Typ: Dovolená
    Vloženo: 31.08.2014