Yamaha TDM 850 (1992)

Vlastník Wazzi
Vloženo 6.7.2013
Aktualizováno 6.7.2013

Moto jsem koupil přes inzerát zde na motorkářích. Sice je to starší ročník, ale za rozumnou cenu a na první pohled TDMko vypadalo zachovale.

První dojmy - Po prvním svezení mě překvapilo těžiště. Sice jsem o tom četl, ale proti všem motorkám co jsem měl je opravdu nezvykle vysoko. Po rozjetí už je ale vše jak má být a moto padne do ruky jak ulité. Jde krásně za plynem a na rozbitých silnicích na Vysočině překvapivě dobře sedí.

Zatím mám naježděno cca 400 km což moc nejni, ale dojmy jsou vesměs kladné. Na to jak vysoko má těžiště, se krásně ovládá a v zatáčkách sedí jak přibitá- překvapilo mě, jak moc se nechá klopit. Zátah taky krásnej a při rychlosti kolem 130-140 km/h je cestování v naprostém pohodlí a to i pro spolujezdce (žádné vybrace do stupaček nebo do sedla atd..). Jediná chybka, která se už odstraňuje je klepání v motoru. Ukázalo se, že odešel snad na všech forech diskutovaný napínák rozvoďáku. Nechal jsem zároveň vyměnit i samotnej rozvoďák (v 59000km nebudu na nic čekat), seštelovat karbíky a ventily. Doufám že bude brzy doma a podívám se s ní trošku po světě.

Časem přidám fotky i nové poznatky