Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (1999)

Vlastník JuBr
Vloženo 12.6.2013
Aktualizováno 12.6.2013

Krásná, rychlá, nezaměnitelná raketa létající nad zemským povrchem. Budící ohromný respekt díky svým schopnostem na které dlouho ještě nebudu mít. I přes svůj věk je nadčasová a bude dlouho konkurovat všem ostatním modelům motorek v jejich kategorii

Motorka koupena od FIRMA:Aleš Altman - Altmanmoto (Hradečno - Bez jakýchkoliv připomínek - slušné rychlé jednání, odvoz motocyklu až domů samozřejmostí (pořizováno v únoru 2013) nabídka služeb a další spolupráce...
Díky vystupování Aleše Altmana se k nim určitě vrátím (což jsem již učinil pro výměnu řetezovky)

První dojmy - No... nelze hned plnohodnotně popisovat její vlastnosti, když můj přestup nebyl přímo ukázkovým přestupem v životě bikera. Seznamuji se s timto dělem pokaždé co jej vystrkám z garáže. Nicméně pocity úžasné. Splnilo se mé očekávání ve smyslu jízdních vlastností - dokáže být jako veliký skůtr s kultivovaným plynulým chodem ale také rafan, který kouše a kope (je to sviňa arabská). Nemám moc zkušeností s řízením tohoto peklo-stroje ale časem se určitě s poznatky podělím.

Motorku bych doporučil pro - pokud někdo myslí předvídá a je trpělivý tak pro kohokoliv a samozřejmě kdo jí zvládne díky 220kg suhé hmotnosti

Doplňky na motorce - Výroba držáku na plotnu pro topcase, koupě kufru
Již ve 1200 km (mnou najetých) jsem měnil řetězovku

Vybral jsem si tento stroj protože se mi samozřejmě líbí a byla u něj příznivá cena.
U BMW K 1200R byla cena samozřejmě někde jinde a také při sledování recenzí jsem se rozhodl pro japonce... Chtěl jsem veliký stroj s dostatečným (...pro mne nyní nadbytečným...) výkonem, pro pohodlné cestování ve dvou... Po letech kdy jsem se více ve všem šťoural opravoval a renovoval, jsem si řekl dost... peníze, které jsem postupně vrážel do všech možných renovací a oprav by mi možná bylo dalo i na nový - novější model této motorky. Chci s manželkou cestovat a užívat si to co většinou všichni co si takovéto stroje pořídí.. Chci také vyjiíždět z domova s tím že jedu a né že se pokaždé budu modlit zda se v tom po cestě někde zase nebudu rýt ať jsem u komína nebo stovku kilometrů daleko... Japonec je snad zárukou toho co od toho očekávám...
Je to skutečně velice silný motocykl budící ve mne respekt uznání a částečně i strach se s nim na silnici pohybovat. Mám od února málo zkušeností. Najeto mám pouze kolem 1800 km a seznamuji se s ní v každém usednutí do sedla. Díky respektu jezdím dle svých možností nepřeháním - neblbnu... Jsem již myslím dost starý a zkušený, abych věděl na co mám a na co ne... Jinak samozřejmě se ztotožňuji s těmi kteří již psali, že jim motorka padla do ruky u mne je to totéž... Samozřejmě díky tomu, že nejsem vyježděný tak mám občas po delší době v sedle pocit bolesti krční páteře - pocit bolesti předloktí a ramen vymizel poté co jsem se trochu dokázal na motorce uvolnit a nesedět na ní křečovitě spíše se jí nechávám vodit. Ale to trvalo řeknu tak po třetí vyjížďce a je to OK. Motorku neženu zbytečně do vysokých otáček a rychlostí, vím že tam výše bych já již nezvládal. Samozřejmě že je to těžký mastodont - vystrkat z garáže nebo zpět do garaže je to boj i pro mne. Na trávě je to nejisté a v našich ulicích v obci kombinace dlažební kostky, písek, hlína štěrk a výkopy pro výstavbu kanalizace to je peklo... Konečně na silnicích po zimě je trochu čisto, ale nyní tomu dali na pr..el ty deště.
... Již jsem vyrazil párkrát i na oblíbenou silnici Mělník - Dubá, ale to mne předjíždí i holky. Pos...r kroužky mám opravdu jak obruče od sudů ale mne to neva... první své gumy mi alespoň vydrží... Chystám se na první větší cestu a to do Vysokých Tater první víkend v červenci... na toto cestování se pomalu vyzbrojuji zakoupil jsem kufr (topcase) nosič jsem si vyrobil sám.
Děkuji tímto "marimu" který mi ochotně načrtnul nákresy nosiče a dle fotek a nákresů se mi to povedlo vyrobit a kufr jsem koupil zrovna od něj! Jinak tato motorka před lety byla jako první busa právě Mariho... bylo docela náhodné při koupi kufru narazit na jednoho z prvních majitelů této motorky

Tensai
Tensai napsal 08.03.14 v 18:10 10b.

je to pěkná moto a dobře ti jede - máš to ode mě za 10

Lubos92
Lubos92 napsal 20.02.14 v 20:28

Pěkná .

toša.
toša. napsal 01.01.14 v 08:45 10b.

pěkný macek

adahaya
adahaya napsal 24.06.13 v 11:36

aj dalsi sokolnik toz vitej hlavne ofafrne

CharlitoCZ
CharlitoCZ napsal 17.06.13 v 09:27

Pěkné, pěkné, tak hlavně opatrně