Honda CB 600F Hornet (2000)

Vlastník roman.so
Vloženo 7.5.2013
Aktualizováno 15.4.2014

"Pokud Honda nezávodí, není to Honda. Závodění šlechtí." Soichira Honda... To snad vystihne vše :D

Honda CBR 600F: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy jsou opravdu jen dobré. Před Hornetem jsem jezdil na Jawě 350, takže obrovský skok dopředu.

Motorku bych doporučil pro - Řekl bych, že to není nejlepší volba první motorky. Ale s opatrností by to snad začátečník zvládl :-)

Doplňky na motorce - padáky, miniblinkry, mřížka chladiče

Na Horneta jsem koukal dlouho a když se naskytla možnost ho koupit, tak jsem neváhal a bral. Je to moje první velká motorka, před Hornetem jsem měl akorát Jawu 350 a 50/21.

20.5.2013
Pár zkušeností už mám tak je možné něco psát Oproti Jawě 350 je to veliká změna.. Ze začátku mě bolely ramena, ale teď už to je v pohodě. Vzhledově nemám co vytknout.
Výkonu má opravdu dost, na 1-2-3-4 to je fakt super, u 5 - 6 už výkon trochu opadne a motorku musím víc nutit.. A při předjíždění to chce aspoň o kvalt nebo dva podřadit, jinak to je jak když se předjíždí 2 kamiony na dálnici . Taky to je jen 600ccm, s tím se musí počítat .
Brzdy jsou taky dobré, jen zadní je dost jedovatá.. Občas by to chtělo aby brzdily víc :D Někdy, pokud je potřeba prudce zabrzdit, tak je to těžké ubrzdit jen přední, když zadní jde furt do smyku..
Rám je podle mě tuhý dost.

30.7.2013
Tak na Hornetovi mám najeto zhruba 3000 km. Kromě výměny řetězovky a pneumatik nebyl vůbec žádný problém. Opravdu stačí jen sednout a jezdit.
Už mám za sebou i první velký výlet, 4 dny na Šumavě a v jižních Čechách, kdy jsme najeli skoro 1100 km..

Se svojí volbou jsem spokojený, motorka jezdí krásně -:) A dá se s ní jet i za 4,6 litrů na 100 km.. Ale to je pak pěkná nuda

17.8.2013
S Hornetem mám za sebou skoro 4000 km.. Stále spokojenost Dokonce se na něm dá zajet Vranov nad Dyjí - Brno na zátah a člověk ani není moc zničenej :D

A je tu taky první menší závada, začaly zvonit ventily.. Největší problém je dostat motorku za mechanikem Není čas Ale snad se to brzy vyřeší

5.9.2013
Tak kromě špatných ventilů vůle mechanik na motorce našel špatný napínák a rozvoďák, ale vše opraveno

28.9.2013
Vydal jsem se s Hornetem na závody motoslalomu které byly v Kolíně. Odjížděl jsem brzo ráno v sobotu.. Docela mě vyděsilo když jsem tahal motorku kolem omrzlého auta . To ráno byl na Brněnsku 1 stupeň nad nulou, nechci vědět kolik stupňů bylo na Vysočině.. :D Bylo to dost drsný..
Cestu jsem nějak přežil. Na závodech v kategorii GP 8 (5x projet osmičku kolem kuželů) jsem s Hornetem obsadil 20 místo z 36. Hlavní závod se mi už tolik nepovedl, 30 místo z 36 .
Ale na to, že jsem si to byl jen 3x zkusit na parkovišti v Brně tak to je velice slušné :)

12.11.2013
Sezonu jsem už úplně ukončil. Letos najeto přes 6000 km. Super sezona, jen škoda,že jsem ji zakončil lehkým sklouznutím . Na hornetovi vše opraveno, motorka jede bez problémů a už čeká na jaro

19.1.2014
Dneska první prolet Bylo 10 stupňů, silnice docela suché tak jsme vyrazili. Sice jen asi 60km ale na to že je leden dost dobré

14.3.2014
Už se jezdí :) zbývá jen vyměnit olej a už se může naplno

14.4.2014
!! PRODÁNO !!

Čadil
Čadil napsal 07.04.20 v 19:42 10b.

123ps
123ps napsal 24.01.14 v 06:53 10b.

Ahoj, díky za hodnocení Vracím desítku za pěkného žlutého sršne s Akrapem

roman.so
roman.so napsal 12.01.14 v 21:57