Honda CBF 500 (2007)

Vlastník petr07
Vloženo 13.4.2013
Aktualizováno 15.7.2013

ideální, nenáročný a jednoduchý stroj pro návrat do jedné stopy

První dojmy - první dojem - super, po pár kilometrech jasný, že volba byla správná jednoduchý ovládání , pohodlný posez na mojí vejšku (180), řazení dobrý, možná trochu hrubej chod mezi 1. a 2. kvaltem

Motorku bych doporučil pro - začátečníci, kochači, pohodáři

Doplňky na motorce - žádné, uvažuji o štítku

Potřeboval jsem něco pro začátek, tudíž jsem půl roku pátral po vhodných kandidátech. Předchozí zkušenost, nepočítám před 25 ti lety Simson a MZ 150, byla loni s půjčeným TA 700. Dobrej stroj , ale na motání se městem a občasné pracovní cesty do 30 km mi to připadalo zbytečně nemotorný (bude to i tím, že umím kulový jezdit ).
Vynechám objíždění bazarů a prohlídky různých zdechlin (myslím tím technický stav, ne povahu strojů). Na doporučení výrazně zkušenějšího mechanika padla volba na Hondu a do finále se dostala nová NC 700 nebo jetá CBF.
Jsem rád za náhodu, která mi přihrála CBF v TOP stavu původem z Čech a kompletní historií.
Za měsíc jsem dal navzdory březnovým teplotám 800 km a zkušenosti jsou následující:
- pro zelenáče jako já skvěle ovladatelný
- výkon mi zatím stačí, živím děti, musím zůstat celej (i když, toho kamarádovo Bandita jsem si včera neměl půjčovat )
- trochu vlažný brzdy
- omylem jsem vjel jednou na dálnici, za přispění protivětru jsem začal uvažovat o menším plexi, je to na tom hnusný, vím, ale připadal jsem si, že visím na hrazdě
- motorka mi i přesto do jaké (výkonové) kategorie patří připadá hezká a dospělá (narozdíl od Suzuki GS 500, o které jsem také uvažoval) a má i ze sériovým laufem docela dobrej zvuk
- vyjel jsem asi 3 nádrže, spotřebu tipuju na 5 - 5,5 l
- na NC 700 jsem nejel, prej to tahá víc dole, ale stejně si nějak nedokážu představit, že by mě v 6ti a půl zastavil omezovač, z tohoto pohledu jsem rád, že jsem zvolil CBF, krom toho, že jsem ušetřil rovný kilo
- spolujezdcem byl zatím jenom syn, má 45 kilo tak jsem se párkrát přesvědčoval, jestli ještě sedí, nebyl ani poznat, na posez si nestěžoval, ostatní (žena má) mě vzhledem k 5 ti nad nulou poslali do ...
- servis jsem krom péče o řetěz a taky vzhledem k celkovýmu nájezdu 13 tis. zatím žádnej nedělal, tak později se rád podělím o zkušenosti
- trošku chybí úložnej prostor, pod sedlem nic moc, kufr mi připadá na naháči při ježdění po městě obludnej, řeším to síťkou na sedle a malým batůžkem

Celkově ale zatím z mota výbornej dojem.

Tak, po 4 měsících mám najeto 5 tis km a můžu se podělit o pár postřehů:
- moto funguje bez jediné závady, mazání a dotažení řetězu a očekávaná výměna oleje a přední pneu, která už byla smáznutá při koupi, se nepočítá
- mám 180 cm a připadá mi to trochu nízký, taky sklon sedla je dost dopředu , jedu pořád na nádrži, což je v zatáčkách sice možná přínos, ale po 100 km v tahu to začíná být trochu nepříjemný.
- spolujezdec má prakticky stejnej problém, neustále jede dolů, ale aspoň se má za co chytit, ty madla jsou fakt dobrý
- spotřeba 5 - 5,5 l, nikdy víc, nikdy míň
- štítek montovat nebudu, na vítr do 120km/h jsem si zvyknul, krátkodobě se to dá i do 150, což považuju za limit téhle mašiny (top speed jsem s větrem v zádech dal na 180, ale to už je pro stroj i jezdce očistec)
- v partě jsme si různě měnili mašiny ( Fazer, Bandit aj.) a tohle je prostě hračka, ovšem v tom dobrém smyslu slova, skvěle ovladatelná, co odpustí chyby
- znova jen zmíním brzdy, fakt vlažný a s mým vyšším nájezdem začíná krapet chybět výkon
- přiznám se, že po sezóně se budu dívat po nástupci (asi novější bandit, nebo spíš hornet), ale pokud bych se k tomu rozhodnu, budu prodávat jen s lítostí a do dobrých rukou , mašina je (na pár drobností) ve své kategorii prostě SKVĚLÁ

Tomo91
Tomo91 napsal 15.10.13 v 12:51 10b.

Pěkný stroj,ať slouží