Honda CBF 500 (2008)

Vlastník WaRiC
Vloženo 18.9.2017
Aktualizováno 18.9.2017

Po dlouhém vybírání vzhledem k delší motopauze vybrán osvědčený stroj Honda

Motorku bych doporučil pro - motorka na pohodu pro začátečníky, ale i normální ježdění s občasným výletem. Já ji asi nikdy neprodám, protože mě pořád šíleně baví :-) P.S. nechápu, že jich u nás jezdí tak málo, vzhledem k ceně ojetin a nenáročnosti na provoz.

Doplňky na motorce - Během provozu motorka doplněna o podpěry brašen kappa TK218 což v kombinaci s Givi EA 101 zajišťuje dostatek prostoru na nějaký to menší cestování.
Dále pořízen tanvak Givi EA 106, který nijak nepřekáží a pojme drobnosti jako peněženku, klíče, cigára atd.
Jako poslední doplněk na moto je výfuk IXIL Xtrem black, kdy u toho bych pouze doplnil, že po montáži se zcela vytratil jakkoliv propad ve výkonu a motorka je živější na plynu a to vše i s nemontovanou tlumivkou, kdy se zároveň i zlepšil zvukový projev. No a bez tlumivky je to už docela nářez a lidé mi nevěří, že je to jen hodný půllitr.

Motorka koupena jako mírně jetá s cca 15 tis. s servisní knížkou z Německa ( pravidelný servis Honda ) Jedná se o verzi s ABS zavřená na 25 kW. Předchozí majitel asi nechtěl investovat do dorazu plynu, a tak ten dráž trochu ubrousil prý odhadem na 35 kW Každopádně já jsem tenhle paskvil na jinak originální moto v perfektním stavu mít nechtěl, tak jsem si objednal originál doraz za částku cca 450,-Kč včetně originálních šroubů. Tohle mě vážně pobavilo, když někdo dává moto do origo servisu, nechává dávat třeba oil filtr zn. Honda a pak udělá tohle. Asi cena dorazu v Hondě byla někde jinde, jinak si to nedokážu vysvětlit. Po koupi jsem motorku dovybavil větrným štítkem zn. Puig (nízké) a to hlavně z důvodu ceny, jako zkoušku funkčnosti. Za mě osobně můžu konstatovat, že štítek je funkční tak proti mouchám, kdy je nemusím drhnout z budíků a spodní části oblečení. Holt to je daň za naháče, ale s tím jsem počítal. Při mojí výšce 190 cm je motorka překvapivě pohodlná a kolena přesně zapadnou do prolisu nádrže. K samotnému posedu bych dodal, že sedlo je pro mě tak akorát tvrdé. Pouze jeho sklon se mi zdá poněkud dopředu, ale při jízdě se spolujezdcem ten pocit již nemám. Celkově je posed spíše napřímený a ruce mám mírně pokrčený.
K jízdním vlastnostem bych uvedl asi to, co bylo již mnohokrát napsáno. Takže to vezmu stručně, 42 kW není na trhání asfaltu, ale motorka dokáže docela slušně potahat. To berte s rezervou, jelikož je to pořád jen 500 Jelikož je to dvouválec, tak tahá od 3 tis. a kupodivu se nechá ochotně vytočit k 10 tis. Všude zmiňovanou díru mezi 5-6 tis moc neregistruju, protože tohle pásmo otáček používám při tzv. kochačce, kdy je ustálená rychlost na 6 st. tak kolem 100 km/h. Jinak spodní pásmo otáček je pro pohodovou jízdu a nad 6 tis motorka dokáže vyloudit nějaký ten výkon a hlavně super zvuk i s origo výfukem. Řazení OK někdy hrubší chod mezi 1-2 st. pak už sametový chod. K vibracím motoru bych řekl asi tohle, není to 4 válec, ale nic co by mě obtěžovalo. Je to prostě starší a osvědčená konstrukce motoru, s tím jsem motorku kupoval.
Samotné brzdy ve verzi ABS vpředu 3pístek a jeden kotouč. Brzdy hodnotím jako dostatečný k výkonu motorky. Ani při jízdě ve dvou žádný problém. Zadní brzda taková tupá ale vzhledem k ABS není problém.
Výtku mám k zrcátkům, ve kterých polovinu plochy zabírají moje ramena, a to nejsem žádný tlouštík. Spolujezdec má místa dost a nestěžuje si. Já vzadu nejezdím, takže nemohu posoudit.
Spotřeba se po cca 4-5 tis. km pohybuje kolem 5 litrů.
Pneumatiky mám Michelin Pilot Road 2 a mohu jen doporučit.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.09.17 v 22:41 10b.

vilda_vrtule
vilda_vrtule napsal 18.09.17 v 20:26 10b.

Moje motopauza trvala skoro třicet let. Dneska nevím, jak jsem to mohl tak dlouho vydržet
Ať slouží jen ku radosti