Honda NTV 650 Deauville (2001)

Vlastník Mitchi
Vloženo 19.2.2013
Aktualizováno 5.10.2015

Začátečnický cesťák s integrovanými kufry

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

Yamaha FZS 600 Fazer: Baťůžek chtěl větší pohodlí

První dojmy - Motorku jsem zatím jen přivezl od prodejce, takže zkušenosti zatím žádné. První dojmy - pro motorkáře, který naposledy seděl na něčem nad 50 ccm před 20ti lety dost těžká. Ale když se nad tím zamyslím, i já jsem před 20ti lety byl o nějakých 30 kg lehčí, tak se to snad poddá.

Motorku bych doporučil pro - Snad pro každého, kdo chce začít s cestováním

Doplňky na motorce - Z doplňků při koupi jen zadní kufr Givi 460 v barvě moto. Ostatní bude postupně přibývat.

Před půl rokem ( cca září ) jsem potkal známého, co celý život jezdil autem, jak pádí na skůtru k zákazníkovi a hned mě napadlo, že to není špatný nápad nemuset na cesty po okolí pokaždé startovat auto co má 4x4, váhu skoro 2 tuny, a spotřebu 11 litrů.

A začal jsem pokukovat po informacích o něčem co má 125 ccm, nízkou hmotnost atd.
Postupem času jsem se propracoval i k serveru "motorkari.cz" a po přečtení několika cestopisů bylo jasno - bude to něco na cestování.

Další měsíce už byly o hledání toho nejlepšího kompromisu mezi pohodlným cestováním a možností kdykoliv odjet jen pár kiláků kolem komína. CBF 600, Fazer 600 a nakonec, úplně náhodou, jsme s baťůžkem našli Deauvillku 650 s dvěma sadama kufrů, origo kotoučema a celkově v dobrém stavu.
Nezbylo, než počkat na den, kdy nebudou padat ty " bílé sra..y", vypůjčit vozík a vyrazit.

Teď Deauvillku čeká výměna náplní, montáž několika doplňků a pak už jen jezdit...

3.5.2013 - Po prvních stovkách km, jak ve dvou tak sám, musím uznat, že jsem udělal dobře. Pohodlí a klidná jízda. Podvozek pobere i naše cesty po zimě a slovenské po "odkanalizování kysůc". Výkon sice takový nijaký, ale na kochačku stačí.

5.10.2015 - Tak a je ze mně opět plechovkář. Motorka prodaná a teď hledat něco na příští sezonu.

kryspin_7
kryspin_7 napsal 02.04.15 v 10:50

Jak čtu tvé řádky, jseš stejný uživatel jako já... Motorka moc krásná. Někdy se snad potkáme...

kuzmič
kuzmič napsal 10.04.13 v 23:04 10b.

Buď zdráv pane kolego, dobrá motorka a vypadá dost hezky, zachovale! Těším se na srazu! Přeju hezkou sezonu...

nekarlos
nekarlos napsal 07.03.13 v 18:10 10b.

frigo
frigo napsal 26.02.13 v 10:16

Vypadá moc dobře, tyhle mašiny jsou držáky. A pohodlí si batůžek určitě užije, já jsem kvůli tomu přešel z choppera na Dóvilku. Pozor na brzdy, proti chopperu jsou parádně ostré.

Mitchi
Mitchi napsal 21.02.13 v 10:46

Dík všem za hodnocení.
Zatím dokupuju oblečení a doplňky a už aby bylo JARO.