Jawa 50/20 Pionýr (0)

Vlastník hagrid.hagrid
Vloženo 9.2.2013
Aktualizováno 9.2.2013

kvalita československé vyroby.

První dojmy - nejspolehlivější stroj ktery mi jel vždy a zakaždého počasi.Párkrát jsem měl nutkaní ji prodat ale vždy jsem si to rozmyslel většinou se sentimalniho důvodu,vzpomínky na mládí ,citová vazba protože jsem na tom strávil spoustu času v mládí práce.Ale tyto problemy má skoro každej pokud to nebere jako spotřební zboží (doslouží pryč stím a hura pro novou)

Když mi bylo pátnact tak jsem tento legendarní stroj vytáhl ze stodoly pod slámy ve značně zbědovanem stavu,polovina věcí už na to chyběla (spíš to byly drobností ,jako karburátor vyfuk ,sedlo ,břicho,cívka).přes prázdniny jsem jej zprovoznil a mohl drandit ostatníma klukama na chalupě,Lak jsem tenkrát nějak moc neřešil a ani co tam patří (na lak stačila plechovka nějaké černé barvy a štětec a několik samolepek a na kola trocha žluté barvy) ,
Po nějakých 18 letech jsem se rozhodl pro renovaci toho to stroje ,kdž jsem před lety dělal moji čz 250 od základu tak jsem si řikal že bych se měl podívat na toho svýho pincka i když pořád jezdil sice né tak skvěle jako tenkrát ale to přisuzuji že jsem tenkrat měl o 40kilo méně než teď a to je asi už na tento stroj znát.
Tak loňskéj rok jsem se do toho pustil nejprve kompletní go motoru(60ccm) ,po té jsem scháněl ještě rám protože ten původní byl už hotovej 3x svařovany .Sehnal jsem skro fungl novej rám ale rám z 21 místo 20 ,jediný rozdíl je v kyvce ,pak jsem scháněl nějake ty plechy které jsem spíž vyměnil něž abych je různě vyklepával a dlouze kytoval.když jsem to měl komplet tak jsem to vše odvezl do galvanovny a nechal stahnout barvu z plechu a odrezit.Výsledek byl špičkovej ale hned to chytá rez tak že než jsem to stihl dat do základu tak jsem to ještě pošmrdlal šmirglem a odrezovačem .
jestli to dát do původní barvy tak nad tím jsem tak trošku přemýšlel ale pk jsem vyřešil stylem skoro jak původní ale podle toho jak to chci já ,takže Modra škodovácka a špinavá(taková jako lehce béžova a šedá) bíla Lancia barva to vyřešila .Už to mam komplet ale jště pár věcí chybý jako kola ty musím ještě někde sehnat a sedlo(nechat ho nově potáhnout).