ČZ 250/471 (1974)

Vlastník VMCD12
Vloženo 9.12.2012
Aktualizováno 9.12.2012

Klasická čízka s dvouválcovým motorem. O trošku silnější než ještě klasičtější stopětasedma.

První dojmy - Výkon ač se nezdá moc vysoký tak mě docela mile překvapil a jízdní vlastnosti mi příjdou taky docela překvapivě dobré.

Motorku bych doporučil pro - Je to trošku rychlejší stará česká klasika. A jak říkám téměř bez údržby a málo finačně náročná.

Motorka je stále v původním stavu a nehodlám na tom nic měnit. Má spoustu mušek, které se objevují na všech motorkách stejného věku. Sem tam problém se spojkou pak zase přepínač světel, pak zase přicpanej karburátor a bla bla bla. Má dvouklíč, který prý brzdí dobře. Mně moc ne :D ale to se nějak vychytá. Vzhledově je celkem hezká a dá se říct, že to je prostě takovej klasik. Jináč svítí, troubí, dobíjí a jezdí. Poměrně dost spolehlivě. Štve mě přepínač blinkrů. Při sepnutí blinkru na jednu stranu, musíte páčku blinkru vrátit zpět a občas (skoro pořád) se stane že blikáte na druhou stranu a než se to podaří urovnat tak děláte docela solidní bordel v křižovatce. A prý nejsem jediný kdo s tim má problém (lepší neblikat :D) Leckdo tomu nevěří, ale povedlo se postavit ji na zadní. Sice to mělo za následek upadnutí kastlíku, ale povedlo se :D A už nevim co tak jedině to, že se mi ji bohužel podařilo poslat k zemi trošku do příkopu a do svodidel, ale nic vážného se jí (ani mně) nestalo. Nebyla to zas tak velká rychlost. Na sport moc není i když na svůj věk dobrý. Hodí se na cestování spíš a zvládne i docela pěknou dávku terénu. Jo a stála pár šušňů a nevrazil jsem do ni zatim téměř ani korunu takže paráda.

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 31.12.12 v 18:24 10b.

Mnoho bezproblémových kilometříku.

VMCD12
VMCD12 napsal 17.12.12 v 19:21

Díky chlapi za kladné hodnocení

Smithy
Smithy napsal 16.12.12 v 23:06 10b.

Jejda, takou jsem také měl, byla to moje první "velká" motorka.

JokeJack
JokeJack napsal 16.12.12 v 15:02 10b.

Hodně štěstí a krásných kiláků bez problémů! ;)

p.epanica
p.epanica napsal 14.12.12 v 17:47 10b.

Ať Ti dvouval fajně jede ...