Blata 125 Enduro (2012)

Vloženo 1.12.2012
Aktualizováno 17.2.2016

Deník motorky
Nalezeno 23 záznamů

• Výměna oleje, seřízení ventilů a dotáhnutí krku řízení

Ve stejné době jako motard bylo i enduro na servisu. Potřebovalo to jako sůl :-) Takže následovala klasika - olej, filtr a ventily. Do bylo potřeba dotáhnout obě matice v krku řízení. Při přijezdu krátkých nerovností to

Vloženo: 29.11.2015
    Uskutečněno: 29.11.2015
  • Výměna řetězu

Nedávno se nám stala nemilá věc. Při obvyklém krošení s endůrkem se při jednom přeskoku přetrhl řetěz. :-( Jediné štěstí, že se přetlhl v takto malé rychlosti a ne někde na rovince a nic se naštěstí nestalo. (s) Vlast

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.05.2015
    Uskutečněno: 01.05.2015
  • Spojka a výměna oleje + ventily

Spojka začala už stávkovat takový způsobem, že se nedalo ani rozjet. Stojím ka křižovatce, dám spojku a jedničku, pustím spojku a nohama se odpichuji :-D Když jsem nabral nějakou rychlost, zatlačil jsem páku spojky na s

• Ocelová páka zadní brzdy

Cimrman říkal, že budoucnost patří aluminiu. Já jsem trochu zpátečnický, proto měním hlášku na budoucnost patří pásovině :-DD Neustále ohnuté páky zadní brzdy nás již opravdu štvaly. Člověk udělá hapala, ohne páku a

Uskutečněno: 16.11.2014
  • Nové zapalování značky "Petr Špůr"

V předchozím zápisu do deníku o našem MotoTripu 2014 jsem psal, o velice neslavném konci naší expedice. :-( Naše endůrko přestalo jet a důvod byl jednoduchý - zapalování. Dvorního mechanika pana Špůru už samotného štve

Tachometr: 12060km
  • Blata MotoTrip 2014

Z jistých důvodů dávám tento výlet do deníku endura. Postupným čtením pochopíte proč :-) Stává se již skoro tradicí, že se v létě vemou Blatovky a vyrazí se někam na výlet buď po republice nebo i někam dále. Letos tom

Typ: Dovolená
    Vloženo: 12.09.2014
    Uskutečněno: 12.09.2014
  • Výměna volnoběžky a oleje

Jaro 2014 stejně jako každé jaro se motorky opravují. (n) Celou zimu jezdí, fungují a přijde jaro, kdy se má začít jezdit, a vše se kazí :[ . Odešla volnoběžka, která je slabou stránkou motorek z Blanska. Náš známý o

Vloženo: 25.06.2014
    Uskutečněno: 25.06.2014
  • Laďák :-)

Většina lidí by asi 125 ccm zahodila a koupila si jiný, objemnější stroj. My jdeme proti proudu a snažíme se z Blatky vymáčknout maximum. Jedno z mnoha vylepšení je laďák vyrobený na zakázku přesně pro Blatu. Z Blans

Vloženo: 23.03.2014
    Uskutečněno: 23.03.2014
  • Výměna rukojeti a gripů

Blata má od výroby plynovou rukojeť od firmy DOMINO. Chod plynu je vcelku dlouhý a pro jízdu v terénu celkem nevhodný. Jakmile člověk stojí ve stupačkách, což v terénu vlastně pořád, nedokáže téměř bez přehmatu otočit pl

Vloženo: 25.01.2014
    Uskutečněno: 25.01.2014
  • Oprava blinkrů

Jako každé správné enduro, i to naše si občas lehne i tam, kde není zrovna ustálo :-) Častými pády i naší nešikovností, kdy si občas kopneme do blinkrů, se stalo, že již nedrží na svém místě. Dospělo to stádia, že při sk

Vloženo: 07.12.2013
    Uskutečněno: 07.12.2013
  • Nové hefty/gripy Progrip 801 a výměna přepínače blinkrů

Původní černé Domino gripy se mi od začátku nezamlouvali :-( Jejich výrazné "vaflování" mi nesedělo a poslední dobou se stávalo, že se gripy začaly protáčet. Sice jsem je sundal, povrch pod nimi odmastil a vyčistil, přes

Vloženo: 18.09.2013
    Uskutečněno: 18.09.2013
  • Když má někdo smůlu...

Někdo má své dny, já mám svoje týdny :-) Letos jsem během jednoho týdne píchl 2 motorky a lehce naboural auto... Tento týden se nesl ve znamení pádů na motorce... Chtěl jsem vyjet z domu a co se nestalo - kamera je vybit

Typ: Havárie
    Vloženo: 08.09.2013
    Uskutečněno: 08.09.2013
  • Stržený závit držáku plotny

Při určitých otáčkách se objevovalo chrastění vycházející ze zadní části stroje. Při podrobnějším ohledání byl zdroj určen - plotna s celou svoji nástavbou byla povolena kvůli strženému závitu v podsedlovce (n). Řešení

Vloženo: 12.07.2013
    Uskutečněno: 12.07.2013
  • Vyřešení klouzající spojky a problémy s pneumatikama

V minulém zápisu do deníku jsem se zmínil o klouzající spojce :-( Sice je problém již nějaký ten pátek vyřešen, čas jsem si našel až teď. :-) Problém se spojkou jsme dali k řešení dvornímu opravářovi Petru Špůrovi.

Vloženo: 31.05.2013
    Uskutečněno: 31.05.2013
  • Výměna zrcátka, vylepšení přední brzdy, výměna upadlého

Jako správný závodní enduro stroj by naše endůrko nemělo míti zrcátka :-DD Jenže zákony a policajti jsou neúprosní, a tak jsme hledali alternativu. Na youtube je hodně borců, co mají sklopná zrcátka ;-) Pro nás to byla

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.04.2013
    Uskutečněno: 27.04.2013
  • Vynechávání, rozbitá volnoběžka a kratší převod

Sezona pro nás nezačala úplně nejlépe. První vyjížďka v terénu skončila dříve než začala :-( Chtěli jsme si trochu zablbnout a najednou motor začal vynechávat (n) Jakmile se motor dostal do vyšších otáček, prostě vynec

Vloženo: 05.04.2013
    Uskutečněno: 05.04.2013
  • Výměna pneu - Mitas C-16 a C-19

Když se nám naskytla na podzim příležitost, koupit za super cenu další motorku do baráku :-) a shodou okolností to byla Blata Enduro, bylo už prakticky jasné k čemu bude sloužit - CROSS, výjezdy, sra*ky/bláto... Do té

Vloženo: 07.03.2013
    Uskutečněno: 07.03.2013
  • Nový držák SPZ

Snad od doby, kdy jsme začali s úpravami na Enduru, jsme uvažovali o výrobě vlastního držáku SPZ. Přeci jen není moc hezké, když na "ostrým enduru" jako máme my :-D :-D je vzadu taková velká plastová mrcha, na který t

Vloženo: 02.03.2013
    Uskutečněno: 02.03.2013
  • Vyndání katalyzátoru

Po dlouhém přemítání, jsme se rozhodli vyndat kaťák u endura. :-) Máme 2 Blaty, a tak nás zase nemrzí takový zásah do originality :-DD Trochu jsme se obávali, aby zvuk nebyl jadrný jako u Davida Soukupa a jeho závod

Vloženo: 23.02.2013
    Uskutečněno: 23.02.2013
  • Montáž kufru Givi E370

Po dlouhé diskuzi a rozhodování jsme se s bráchou dohodli, že na endurko kufr koupíme. Rozhodnutí to nebylo úplně snadné, jelikož by mohl být narušen celkový vizuální dojem z už tak krásné motorky. Praktická stránka věci

Vloženo: 26.01.2013
    Uskutečněno: 26.01.2013
  • (Skoro) nové oblečení

24. 12. k nám zavítal Ježíšek :-) A s sebou přinesl pár zajímavých kousků. Helmy Answer Comet Alpha Díky studiu v Liberci mám možnost, pokud mám čas, navštívit Bikerscrown. A protože měli podzimní výprodej a my do

Typ: Reportáž
    Vloženo: 26.12.2012
    Uskutečněno: 26.12.2012
  • Zvýšení řidítek a blastery

Zima je stále tu a my neustále upravujeme náš nový kousek v garáži k obrazu svému (y) Věc o všech Blatkách známá - nízko položená řidítka jsme vyřešili všem známým způsobem :-D Nechali jsme si u jednoho místního f

Vloženo: 21.12.2012
    Uskutečněno: 21.12.2012
  • Upadlý držák sedla + počáteční nezbytné úpravy

Hnedka po přivezení naší "skoro nové" Blatky se začalo s úpravami a opravami. Kromě nafouknutí pneumatik, odmaštění brzd a destiček, utažení všech šroubů, zavedení lepší dráhy spojkového lanka jsme se pustili do první zá

Vloženo: 01.12.2012
    Uskutečněno: 01.12.2012