Blata 125 Enduro (2012)

Vlastník 125Marek
Vloženo 1.12.2012
Aktualizováno 17.2.2016

Vloženo: 21.12.2012, Uskutečněno: 21.12.2012, Stav tachometru: 6152 km, Zhlédnuto: 16x

Zima je stále tu a my neustále upravujeme náš nový kousek v garáži k obrazu svému

Věc o všech Blatkách známá - nízko položená řidítka jsme vyřešili všem známým způsobem Nechali jsme si u jednoho místního fachmana vyrobit přesně na míru ono zvýšení (klemy). Je to nějaký tvrdší hliník, což dosvědčuje i naše pokusy o obrobení spodní části, kterou se nepodařilo zaoblit při výrobě. Sice flexa s tím neměla problém, bylo ale cítit, že klemy budou tuhé

Další úprava úzce spojená se s klemy byly i kryty páček tzv. blastery. Objednali jsme si blastery UFO v domnění, že budou kvalitnější než ty naše na motardu ...
Ovšem omyl Jak říká Vitus- všechno, co se leskne je nekvalitní Má pravdu ten hoch Sice plast blasterů je Made in Italy, ovšem hliníková výstuha je Made in India. Myslel jsem si, že budou mít Ind bude mít větší kvalitu než Číňan. Opak byl pravdou Blatery z Číny nešly vlastně naohýbat ve svěráku... Celý ponk se zvedal, ale výztuha se ani nehla UFO jsem bez problémů naohýbaly I přesto doufám, že by mohly držet, lebo jejich montážní sada vypadá vcelku bytelně.
Blastery úzce souvisely se zvýšením řidítek. Totiž kdybychom blastery umístili tak, jak doporučuje výrobce (vodorovně), znamenalo by to velkou možnost protočení při pádu. Protože máme napadáno s motardem, tak víme, co se stává- blaster letí nahoru a páčka je nechráněná Proto jsme blastery stočili více směrem dolů. Pokud by tam ale nebylo zvýšení řidítek, blastery by nešly natočit na onen požadovaný úhel
Jinak pod montážní sadu jsme na řidítka šoupli kus duše omotané PVC páskou, což by mělo zapříčinit větší tření a tím menší snahu protočení krytu páčky

Všechno souvisí se vším, a tak doufám, že tato kombinace bude i tou vítěznou

Další věc, kterou se budeme zaobírat, bude výměna gumové hadice na předním pravém blinkru, která je už z firmy naprasklá... (poslední foto)

125Marek (10) napsal 22.12.2012 v 10:05

Abych řekl pravdu, tak blastery nejsou více skloněné než na motardu. Rozdíl je ale v tom, že UFO mají menší plochu plastování Proto se opticky zdají hodně skloněné.

Martic (13) napsal 21.12.2012 v 22:15

Blástry vypadají moc pěkně . Akorát mi příjde, že je máte až příliš nízko, respektive páčky máte ještě níže (pod úrovní výztuh). Tím chci tedy říct, jestli by alespoń páčky nechtěly krapet zvednout?
Klemy vypadají hodně festovně...je vidět že na materiálu se nešetřilo

crystalák (0) napsal 21.12.2012 v 20:15

jsi šikovný ,prostě zlaté české ručičky dokázeme si vyrobit ůplně všechno ,dávám 10 b za zvýšení řídítek

• Výměna oleje, seřízení ventilů a dotáhnutí krku řízení

Ve stejné době jako motard bylo i enduro na servisu. Potřebovalo to jako sůl :-) Takže následovala klasika - olej, filtr a ventily. Do bylo potřeba dotáhnout obě matice v krku řízení. Při přijezdu krátkých nerovností to

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.11.2015
    Uskutečněno: 29.11.2015
  • Výměna řetězu

Nedávno se nám stala nemilá věc. Při obvyklém krošení s endůrkem se při jednom přeskoku přetrhl řetěz. :-( Jediné štěstí, že se přetlhl v takto malé rychlosti a ne někde na rovince a nic se naštěstí nestalo. (s) Vlast

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.05.2015
    Uskutečněno: 01.05.2015
  • Spojka a výměna oleje + ventily

Spojka začala už stávkovat takový způsobem, že se nedalo ani rozjet. Stojím ka křižovatce, dám spojku a jedničku, pustím spojku a nohama se odpichuji :-D Když jsem nabral nějakou rychlost, zatlačil jsem páku spojky na s

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.11.2014