Jawa 50/21 Pionýr (1975)

Vlastník Fichtlííík
Vloženo 29.8.2012
Aktualizováno 29.8.2012

Moje závodnička na fichtlcupy :)

Zhruba před rokem a půl jsem svou ČZ 175 vyměnil za fichtla. Už byl upravený na cupy, celkem vypadal i dobře ale motor bývalý majitel kurev*ky odflákl. Sice na něm byl válec s 40mm vrtáním ale na pístu byly kroužky tak z původního 38mm vrtání tudíž žádna komprese. Matně si vzpomínám, že dokonce motor nebyl ani pořádně zatěsněný (myslím mezi kartery)... proklínal jsem bývalého majitele a zárověň litoval, že jsem mu svěřil svou ČZ. Nedostatků bylo hodně ale to už si nevzpomínám. Takže v zimě 2011 jsem si pohrál s motorem, udělal jsem své úpravy v rámci pravidel třídy klasik ale nečekal jsem že z toho bude taková ,,letka,, opravdu se mi motor povedl. Poté jsem si postavil pro motor svůj podvozek víceméně originál, jen jsem si pohrál s barvou k oku svému. Už spolu máme odjeté 4 cupy a všechny dojel Jooo když si s tím člověk pořádně pohraje tak dojede i na konec světa. Nenechal mě nikdy viset ani když jsem lítal po dědině, teda z hlediska mechanické stránky... to z hlediska benzínu už je jinak ale na to už jsem si zvyk že mi věčně dochází benzín

PS: Fotogalerie je jeho vývoj až doteď

Podas
Podas napsal 05.03.15 v 11:24

TVL ty mu dáváš pokouřit

Dolin
Dolin napsal 30.08.12 v 08:06

Skara ten má drsný důchod!