Honda CBF 600S (2004)

Vlastník vidlak
Vloženo 6.7.2012
Aktualizováno 4.6.2023

Po číně přesedlávám na pořádnou motorku. Po dlouhém vybírání nakonec padla volba právě na CBF600S. Náhodou sme narazili na inzerát slušně jetý motorky dokonce s ABS.

Suzuki DL 650 V-Strom: Průměrná cena o 30000 výš
Suzuki GSF 600S Bandit: Starší banditi moc žerou a novější moc stojí :-)

První dojmy - Na první pohled se mi zdála hrozně veliká - taky to je moje první větší motorka. Po rozjetí se ukázalo, že je hodně klidná a stabilní. Všechno funguje jak má, nikde nic nedrnčí. Když se zatáhne za plyn, tak umí být i rychlá.

Motorku bych doporučil pro - Pro klidnějšího jezdce, co chce motorku na každý den i na výlety.

Doplňky na motorce - Kufr givi V46
Podložky pod zrcátka

Hledal jsem hlavně cestovní motorku. Při vybírání tedy byla důležitá spotřeba, pohodlí pro dva a dostatek výkonu i na dálnici. Všechno tohle CBF600 má. Zatím jezdim asi tak za 6 - 6,5 l/100km.
Výkonu je zatím až až. Změna z čínských 7kW na Hondích 57kW je sakra znát (plechovkáři nemaj šanci ). Ve dvou do kopce ve 100 km/h na pětku stačí přidat trochu plynu a motorka jede jak splašená.
Místa pro jezdce i spolujezdce je dost, a celkově je posaz pohodlnej. Prostě Honda. Jenom podvozek je dost tuhej. Na menších okreskách nebo nedej bůh na dlažbě je to hodně špatný. Na pěkný silnici a dálnici je ale zas motorka krásně stabilní.

Psaná maximálka je 210km/h, takže standardní cestovní rychlost kolem 100km/h se jezdí s velkou rezervou. Je pravda, že nad 100km/h už to dost fouká. Nemůžu se krčit za štítek, protože to by mi pak uletěl spolujezdec . Doufám, že komfort trochu vylepší nová helma (ta stará byla přece jenom dost levná a už je taky dost jetá). Případně časem koupím turistický plexi. Jestli s ním máte někdo zkušenosti, docela bych ocenil nějakou zmínku v komentářích.

Trochu sem se bál váhy. Přece jenom 220kg už je docela slušný. Sice je těžší manipulace na místě než s malou čínou a z garáže jí už nevytlačim, ale jinak je to naprosto v pohodě. Alespoň se už nebojim, že mi motorku ze stojanu shodí silnější vítr .

Jízda v noci je taky dobrá. Světlo svítí výborně. Jenom těch much co se pak nachytá...

Zatím máme najeto něco přes 1000km. Já i spolujezdkyně jsme spokojení. To co bylo na číně celodenní výlet, je teď projížďka na odpoledne . Za peníze z prodeje číny plánujeme koupit nosič a kufr. Tak už se těším na pořádný výlety

Aktualizace 2014:
Už máme spolu najeto přes 10000 km a pořád v pohodě. Během té doby došlo k pokřtění motorky na Medarda. Právě na Medarda jsem si ho vezl domů a nechutně pršelo . Úpravy jsou zatím jen kufr a 5cm podložky pod zrcátka. Standardně sem totiž v zrcátkách vůbec neviděl za sebe, teď už je to OK. Jinak náklady na provoz jsou jenom pravidelnej servis, gumy a benzín. Jediná věc, která se zatím rozbila byl spínač brzdovýho světla na přední brzdě (náhradní byl asi za 300,-).
S ježděním po výletech jsme spokojení. Výkonu je dost na dálnici i do kopců. Možná by to chtělo motorku, která má víc místa na bagáž, ale s tou by se zas jezdilo hůř do práce . Nejvíc zatím máme najeto v kuse a ve dvou 300km. Čekáme, až nám přijde zahrádka na kufr. Pak naložíme stan a vyrazíme na dovolenou ...

Aktualizace 2023:
V roce 2015 se nám narodil první přírustek do rodiny, takže s ježděním na dovolenou na motorce byl konec. Od narození dalšího přírustku už Medarad skoro pořád stojí v garáži. I tak už mám s Medardem najeto skoro 37000.a pořád jede výborně. Za celou dobu prakticky žádná porucha. Jenom jednou sem nedobrzdil zatáčku. Medard to ale naštěstí odnes jenom pár škrábanci .

Baca42
Baca42 napsal 14.07.12 v 19:11

Mám verzi N a naprostá spokojenost. 10b

žil.
žil. napsal 08.07.12 v 07:26

pro víc info koukni na http://hondacbf.cz/