ČZ 175/477 (1969)

Vlastník Honza2406
Vloženo 1.7.2012
Aktualizováno 3.7.2013

Obnovená leštěnka z roku 1969.

První dojmy - První dojmy by šli shrnout slovem "nostalgie"

Jedna z krásných českých klasik. Motocykl vyrobený v roce 1969 pod značkou české zbrojovky.
Klady tohoto stroje jsou relativně nízké náklady na údržbu i provoz, s odpojeným přimazáváním je tento stroj i velice spolehlivý. Jedná se o lehkký pohotový motocykl určený pro kratší vzdáloenosti i z hlediska pohodlí jízdy.
Zápory motocyklu jsou poměrně nepohodlná sedačka pro delší cestování a v případě originálního zapojení olejového čerpadla hrozí zadření motoru.
V dnešní době je se jedná o sice né kuriozní a vzácný veterán, ale přesto je krása na něm jet.

Honza2406
Honza2406 napsal 03.07.12 v 13:51

Je pravda, že než šla tato koncepce mazání do výroby, byla jistě důkladně odzkoušená, ovšem bohužel jsem díky defektu na čerpadle mazání jeden motor před lety zadrbal a je faktem, kdybych tankoval mix a čerpadlo měl odpojené, tento motor by pravděpodobně ještě makal. Tenkrát jsem ho už nerepasoval.

Dolin
Dolin napsal 02.07.12 v 09:50

Taky se těším až se projedu,..

Big.One
Big.One napsal 02.07.12 v 09:46

Tuhle motorku (ve žlutém provedení) jsem proháněl v osumdesátých létech. čerpadlo Posilube bylo absolutně spolehlivé a já mohl tankovat „Speciál” s auty. Ostatní na mne závistivě koukali z fronty u „Speciál-mixu”.