Jawa 250/590 (1965)

Vlastník ROPÍNO590
Vloženo 23.4.2012
Aktualizováno 25.1.2022

jawa 250/590 RV 1965 kompletně po renovaci

První dojmy - Je to můj mazel a nedám na ni dopustit.

Doplňky na motorce - doplněno padákem a rámem kolem motoru z kanadské verze eaton's roadking

K této motorce jsem přišel jako slepej k houslím, před třemi lety jsem ji vyměnil s pantátou za fichtla. Už na ni nemohl vylézt a jako pracovní stroj do lesa, již pro něho byla nepoužitelná. Dá se říct, že jsem ji vzal hrobníkovi z lopaty ( fotky kdy jsem ji začál dávat do hromady jsou vidět na mých stránkách ).
Motorka trávila zimu venku na sněhu a to se na ní podepsalo. Chromy vzali za své. Bahno a olej na ní byly ještě z minulého století. První fáze byla odmaštění a odbahnění. Druhou fází bylo přejetí tempem a silichromem. Následovalo koupení pneu, nových výfuků a pochromování kolen. Když to začalo vypadat trochu k světu udělal se papírový převod na mě a STK. Prošla v pohodě.
Nějakou chvíli mi trvalo než se dalo dohramady dobíjení. Začalo to opravou dvoucívkového relé - neuspěšně, potom pokus MR7V - odpálil jsem ho, no a pak jsem dal nový zapalování a šlapalo jak hodinky.
Rok jsem jezdil a užíval si radosti z jízdy. Mezitím za pomoci lidí z jawamánie se vychytali všechny mouchy a rok se s rokem sešel.
Kompletně jsem ji rozebral do posledního šroubku. co nešlo opravit se nakoupilo a přes zimu se udělal lak. No a výsledek je vidět tady nebo na mých stránkách...
Tuhle sportku jsem si udělal k obrazu svému a nedám na ni dopustit...
Je to prostě nádherný kus historie...

cmiral
cmiral napsal 26.01.22 v 16:09 10b.

Targus
Targus napsal 26.01.22 v 09:56 10b.

Jak se tak koukám na ty fotky, řekl bych, že majitel chodí tuhle motorečku každý večer na dobrou noc podrbat za ušima.
Proč ne, je co drbat...

jawatar
jawatar napsal 26.01.22 v 08:57 10b.

Nádherná sportka!

H.O.G.
H.O.G. napsal 13.10.19 v 19:15

Parádní dvěpade ...

Marek71
Marek71 napsal 27.05.15 v 22:18 10b.

Máš ji moc pěknou, ať Ti slouží.