ČZ 250/455 (1961)

Vloženo 14.3.2012
Aktualizováno 14.3.2012

Koupě motoru

Vloženo: 28.05.2014, Uskutečněno: 28.05.2014, Zhlédnuto: 8x

Je to už více jak rok, kdy jsem se rozhodl, že si tuto motorku jednoho dne zrestauruji společně s tátou, ale chybělo mi to nejdůležitější a to motor, který by seděl s techničákem (myšleno typ zároveň s podtypem), a tak jsem prohledával všechny inzeráty, objel jsem nějaké burzy, ale stále nic. Po nějaké době mě to už přestalo bavit, ale letos jsem zase trávil čas hledáním a každý den jsem obhlížel všelijaké inzeráty. Myslel jsem že je problém sehnat motor s typem 455, ale viděl jsem jich za tu dobu hodně, ale všechny měli označení 455.02, jednou jsem viděl 455.03, ale ten jsem zrovna měl. Jednoho dne v půlce května jsem však viděl inzerát na rozebraný motor typ 455, tak jsem neváhal a okamžitě volal jaké má celé číslo, když po chvíli přišla odpověď, že číslo je 455.01 měl sem neskutečnou radost a hned ten den jsem domlouval, kdy že si pro něj přijedu, pak už jen zbývalo domluvit to s tátou. Motor jsem nakonec koupil i nějakými ostatními díly rozebraný, až na to, že chybí nějaké ozubené kolečko, nebo tak něco, nevím přesně. To vše jsem pořídil za 1.000 Kč, tedy stejně kolik mě stála celá motorka :D.

Křesťan (9) napsal 30.05.2014 v 16:54

Gratuluji