Jawa 350/634 (1974)

Vlastník pepe48
Vloženo 9.2.2012
Aktualizováno 18.3.2013

Je to motorka Jawa 350/634 rok výroby 1974 s motorem 633, vše původní originál.

První dojmy - První dojmy byly ohromující, nakopnul jsem jí hned, žádný přemlouvání a kdybych řadil správně (ne1 dolu), tak jsem se málem i rozjel. No to je prostě úžasný.

Tahle Jawa jezdí smrtelně rychle, neuvěřitelně výkonný motor a tlumiče, který vědí co je to česká louka. Naštěstí jsou tak univerzální,. že se nemusí před každou jízdou nastavovat. Myslím, že dva ze tří psychologů doporučují před jízdou na starý Jawě (všichni veteránisti prominou, že skoro nový motorce z roku 74 říkám stará) trochu stečingu a jízdu smrti na trenažéru. Ale podle mého lžou. Tahle výborná motorka, která za každé situace udrží svůj směr, dodrží výrobcem nastavenou brzdnou dráhu.. a stará promine, neodmlouvá, vám zprostředkuje takový nadšení pro jízdu českou kotlinou, že se z toho všichni jednou zblázníme..

Jo a jak jsem viděl, měl bych dodat, až budu mít konečně s tímhle peklostrojem něco najeto, tak napíšu.

Tak jsem letos něco najel. Jediný slovo Výborný. Spojka se vytahala hned po prvním/posledním výletu, ale to je stářím. Jinak prostě sedí, trochu se vrtí v zatáčkách a brzdí s rozmyslem.. takže vopatrně.

Letos už to zase jezdí. Vůně spálenýho benzínu už zavoněla. a zase začalo sněžit..

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 02.04.12 v 09:09

Gratuluji k pěkná motorce a dávám ti 10bodilů za věrnost k české značce . Přejí spoustu km bez závad a nehod.

Haggar
Haggar napsal 10.03.12 v 21:20

Krasavice ,radost se na ni dívat... Za mě jasných 10bodů

BadRX
BadRX napsal 15.02.12 v 13:39

Starej dobrej dvoutakt!

drippera
drippera napsal 14.02.12 v 19:41

Vtipný popis a luxusní strojovna!!!

Zipák
Zipák napsal 12.02.12 v 13:02