Honda CB 600F Hornet (2011)

Vlastník evca89
Vloženo 22.1.2012
Aktualizováno 11.9.2014

pěkná, svižná a spolehlivá motorka

Aprilia SL 750 Shiver: v A-spiritu si nevěděli, kolik říct :-(
Yamaha XJ6: byla jedna v akci a stihl si ji někdo koupit dřív

První dojmy - hlavně spolehlivá. Ze začátku mi dovolila kdejaký kopanec, co sem vytvořila za jízdy, protože přestupem ze skútra to byla docela změna. I tak, do 7 tis. otáček jede hrozně klidně, a to i tak do začátku bohatě stačí, potom je to jak když vás někdo nakopne zezadu a to už je jiná jízda :-D

Motorku bych doporučil pro - každému, kdo se chce hezky svést a užít si jízdu a nepotřebuje mít pod sebou nejvýkonnější supersport, i do začátku je dost vhodná :-)

Doplňky na motorce - padáky

Motorku jsem si vybrala, že mi už skútr nestačil a chtěla jsem něco silnějšího a velký skútr mi přijde už takový neohrabaný, takže jsem se rozhodla pro normální motorku. Nechtěla jsem žádnou divočinu pro začátek, takže se mi naháč zdál jako dobrá volba, stejně tak to bylo s motorem šestka by mohla taky bohatě stačit - a stačí! No, konkurentů je dost, ale Hondu mám skútra, takže převládla i taková nostalgie být věrná značce a taky kdokoliv má Hondu, tak nemá moc problémů. A v neposlední řadě vyhrál i vzhled, je to moc krásná motorka (jediný co ji trochu kazí je ten výfuk, ale ten se časem změní za laděný a bude to už dokonalý)

Tak mám najeto kolem 12 tis. km a můžu dodat, že je to hrozně spolehlivá nenáročná motorka. Stačí běžný servis, takže výměny oleje, čištění atd. a víc nepotřebuje. Nikdy jsem neměla problém, že by mě někde nechala. Nebyl problém s elektronikou, ABS ničím. Jízdu si užívám, jak už sem psala do "prvních dojmů" tak do 7 tis. otáček jede klidně, potom už má pěkný zátah. Podvozek taky dobrý, nic nešteluju a pěkně sedí v zatáčkách, nic se nekroutí. Jediný, co mi vadí, že má stupačky dost nízko, takže docela rychle a často drhnu stupačkama. Spolujezdceho nevozím, protože nechci, kdyby se něco stalo, ublížit někomu dalšímu.

Co se týče místa, kde se cítí nejlépe, tak jsou to právě zatáčkovité úseky, protože je i na to, že má 200 kg, tak přijde jako hračka, lehce se přenáší z jedné strany na druhou, rovinky mě osobně moc nebaví, takže ji na rovině ani tolik nedávám...Do města to taky jde, ale na to si stejně radši vezmu skútra, než tahat velkou motorku a drkat se na semaforech.

A cestování, mě nebaví tahat sebou nějaké věci, takže jezdím na projížďky tak do 300 km. Když bych měla mít nějaký kufry, batohy, tak já osobně nejedu nejlíp, že si tu jízdu neužívám jako když nic nemám a taky mám pořád pocit, že to uletí. Na motorce jsou záchytná oka, kam to jde dobře přivázat, ale mě to nebaví .

evca89
evca89 napsal 08.01.15 v 15:41

no, tak sem trochu vyšší, mám kolem 183 , jinak dík za pochvalu, jízda mě bavila a bylo parádní no výfuk, jako na některých motorkách jsou ošklivější, ale i tak mám trochu jinou představu, co na ni dát

rulzmaker
rulzmaker napsal 05.01.15 v 17:31

Koleno jde v klidu? Máš dlouhé nohy asi, kolik měříš? Jinak ty gumy mazec :) Pěkná jízda. A ten výfuk je úplně krásný, prej že se nepoved.

Lubos92
Lubos92 napsal 24.02.14 v 22:59

Pěkná .

evca89
evca89 napsal 15.03.12 v 23:16

...no, to možná časem nějaký další vychytávky

Hully
Hully napsal 21.02.12 v 10:57