Jawa 50/23 Mustang (1972)

Vlastník Hrooch
Vloženo 21.1.2012
Aktualizováno 24.7.2013

Můj druhý Fichtl. Dostal jsem ho od známého zadarmo, a hlavně má papíry.

První dojmy - Moc to nejede. Moc to nežere. Moc to nesvítí. Dost to kouří. Dost to vibruje. Dost to smrdí. Přežije a jezdí v jakýchkoliv podmínkách. Vybaven tzv. "Push to start" systémem. A když nejezdí, zapnu přídavný motor o síle jeden a půl chcíplého osla a tlačim.

Doplňky na motorce - Tachometr z Tesca na kolo
Přídavné světla z Tesca na kolo, pro případ uklepání kabelu
Push to start system

Když jsme ho přivezli, tak furt nechtěl startovat. Za boha jsem nemohl přijít na to, čím to je. Tak asi rok stál pod plachtou. Potom jsem se nabudil, a vytáhl jsem ho. Po asi 5 hodinách konečně začal naznačovat že by teda mohl chytnout. Nikdy nezapomenu na startování vrtačkou - u magneta je šroub, který otáčí válec. Na ten šroub jsem nasadil vrtačku, a startoval. Už rok jezdí, i v zimě chytá na druhý - třetí šlápnutí. Tuhle zimu půjde nastříkat, pošlou se věci na chromování, a na jaře technická.

6. 4. - Chromy asi nebudou, protože nejsou peníze. Barva se udělá, a tenhle měsíc půjde na technickou.

10. 5. Technická je, jen pojistit a přihlásit (=

14. 8. Hodně se toho událo. Najezdil jsem mnoho kilometrů, akorát nevím kolik protože mi upadlo lanko od náhonu tachometru takže jezdím bez tacháče.
Překonána maximální povolená v obci, na 50ce, mi radar změřil 61.
Spraveny přední vidle, vyměnil jsem všechny silonový pouzdra ve vidlicích.

Rozhodl jsem se rozložit motor. Rozloženej je, sranda bude ho skládat až přijdou díly. Uvnitř motoru jsem našel jakési bahno. evidentně tam nevadilo. Nevím jesltli byl předtím někdy rozloženej, řadící automat je v dost hroznym stavu - nepoužitelnym, a ložiska ještě z ČSSR.

Dokončeny finální cestovatelské úpravy. Za pár týdnů vyrážím k našim bratrům na Slovensko. Podle předběžných propočtů bych měl najet přes 2000km, a mít přesně 0 závad.
Uzavírám sázky na to, kolik bude závad. Kdo bude nejblíž má u mne pivo a jednoho ruma.

Lubos92
Lubos92 napsal 08.10.13 v 14:25