IMZ M 72 (1952)

Vlastník V_i_c_i
Vloženo 30.12.2011
Aktualizováno 12.7.2012

Vloženo: 03.03.2013, Uskutečněno: 03.03.2013, Zhlédnuto: 36x

Nebyl by to ten správný rus aby se zase něco neposralo. Tentokrát odešel rotor dynama. Vzhledem k tomu, že se jedná o nedostatkové zboží tak jsem se rozhodl ho nechat převinout.
Převinutí proběhlo dobře, ale bohužel na dynamickém vyvažování nevydržel cín na komutátoru a vynutí se z něj odtrhalo. Vzhledem k tomu, že se jedná o atypický komutátor je beznadějné ho někde sehnat.
Takže teď sháním nový rotor a naštěstí už mám na jeden schopně vypadající políčeno z PL. Tak to snad dopadne a zase moto bude jezdit a hlavně dobíjet!

V_i_c_i (15) napsal 03.10.2014 v 10:50

Tak jen doplním, že nový rotor z PL šlape jako hodinky. Navíc nemá letovaný kolektor jako originální, ale je lisovaný tak bu nebude snad vadit ani případné krátkodobé přetěžování a nerozletuje se jako to umí ten originální.
Jinak mě také došla trpělivost s originálním ruským relé a v jeho původním obalu tuto funkci přebralo moderní elektronické relé vyrobené na zakázku s kostřeným + pólem od firmy AEV Kroměříž.
Od té doby o dobíjení nevím a to letos eMka najezdila spousty kilometrů

fapeko (-3) napsal 23.06.2013 v 00:54

No jo no máme to ,ale trápení s těma rusama

V_i_c_i (15) napsal 02.06.2013 v 11:43

Dynamo opraveno
Pro změnu se posrala převodovka
Se z toho rusa jednou poseru

PetrL3 (27) napsal 04.03.2013 v 13:25

Tak to je smůla. Ať to brzo seženeš.

MedWed (37) napsal 03.03.2013 v 19:41

Ale dyt proto ho mas tak rad...

• Co záznam v deníku, to závada?

Tak nějak jsem si všiml že poslední záznam který jsem udělal byl při nájezdu cca 8 tisíc kilometrů a týkal se závady která skončila odtahem. Mno dobrá, tak přidáme další záznam. Shodou okolností má dnes Mka najeto cca 16

Vloženo: 05.06.2023
    Uskutečněno: 05.06.2023
  • Letos Mka do boje nedojela...

Tak po několika letech a cca 8 tisících kilometrech letošní rok Mka do boje o osvobození Brandýsku nedojela. https://youtu.be/MSIdlGVu1i8 Místo toho se premiérově projela na odtahovce. +o( Bohužel náhradní ložisko a

Typ: Havárie
    Vloženo: 10.05.2017
    Uskutečněno: 10.05.2017
  • První legální vyjížďka

Tak dnes jsem konečně po čtyřech letech i přes problémy s databází registru vozidel dostal průkaz HV a SPZtku. Takže první cesta byla do garáže připevnit SPZ a hurá na první ostrou testovací jízdu. A dokonce se to za t

Vloženo: 12.07.2012
    Uskutečněno: 12.07.2012