Jawa 50/23 Mustang (1980)

Vlastník MaverickSVK
Vloženo 10.12.2011
Aktualizováno 10.12.2011

Mustang to je stroj, no jazdiť sním je občas boj.

Mustang, motorka po ktorej som vždy túžil. Ako 13 ročný sme si s kamarátom postavili motokáru. Mala motor z Jawy 555. Celkom to išlo aj dobre vyzeralo. Ako som rástol začal som sa o pionere zaujímať. Raz som videl v knihe o pionieroch Mustanga. Veľmi rýchlo som tej motorke prišiel na chuť. V 14tich som objavil u suseda vrak. S mojím otcom som sa ho bol spýtať či sním niečo mieni robiť. On nám ho dal zadarmo a s otcom sme mali veľkú radosť pretože otec mal 20ku v mladosti a sňou skvelé spomienky. :) Ďalej nasledovala jej rekonštrukcia. Keďže znej nebolo dokopy nič použiteľné okrem rámu, nádrže, sedadla musel som si privyrobiť nejaký ten peniaz aby sme mohli s motorkou pohnúť. Taktiež som nemal veľmi veľa skúseností, tak som sa učil ztoho čo dom dal. Internet sme nemali, na okolí také motorky nejazdili. V garáži stála síce 20ka a nanej som odkukal čo ako má byť, ale znej som nechcel zobrať ani šroub. Začalo sa to podobať na mustanga a ja som chcel jazdiť, samozrejme boli aj potíčky s policajtami ale oni to pochopili lebo tiež jazdili na takých strojoch keď boli v takom veku ako ja. Po dlhej dobe som všetko zohnal a nabral skúsenosti, známosti. Trvalo mi to 3 roky kým som zrenovoval 2 motorky a postavil ich na značky. Teraz jazdím legálne na spoľahlivom, úspornom a nadčasovom stroji na ktorom keď idem všetci obracajú tváre a spomínajú aké to bolo keď sa natom preháňali po cestách. Naučil som sa to, že čo oklamete na motorke, sa vám dva krát vráti, ale keď sa oňu staráte, ona sa vám odmení. Tak toto je môj príbeh. Jawa Mustang, zocelený časom.

dančic
dančic napsal 19.12.11 v 15:03

Dal sis s tím práci, to je moc fajn! Přední vidle ze simála je oproti origu velký rozdíl, vůbec se nedivím, že jsi ji tam dal

jinak mimochodem: taky jsem chtěl spolehlivý stroj, proto jsem se začal soustředit na klasické Japonce Měl jsem pionýrů několikero, nemálo jsem jich i opravoval pro zákazníky, ale udělal jsem za tím asi definitivní botku. nehcal jsem si moji 555, na které se velmi rád občas svezu a jinak jsem s pionýry rozvázal přátelské vztahy.. Japonci mě začali lákat mnohem víc a ten čas investovaný do renovace se vrátí v úplně jiném stylu. jestli se ti dotane pár peněz a budeš mít příležitost koupit klasickou motorku, tak Japonce doporučuju

Takže taky přeju hezké svátky a ať to jezdí

MaverickSVK
MaverickSVK napsal 18.12.11 v 22:16

Diky chlapi! Motorka poslúcha a momentálne je zazimovaná v garáži pod dekou... Ale ani cez zimu nestojím s vývojom a niečo naňom vylepšujem...Keď to človeka baví, nemusí mať pod zadkom 600koní ;) Veľa zdaru a pekné sviatky !

LacikaN
LacikaN napsal 15.12.11 v 15:15

good job men ! ... túto motorku som mal rozobratú a poskladanú milion krát :) a furt to človeka baví... škoda že na tom mojom tiež nemám iné tlmiče ... ináč by bol tiež cool :)

Zoido
Zoido napsal 15.12.11 v 14:20

Pěkná práce... Ať ještě dlouho slouží!

Matess727x
Matess727x napsal 14.12.11 v 23:31

Dobrej Mustafa. Ježiši co sem se na něm v mládí nalítal.